VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 05 Temmuz 2019 19:13:16

0 Yorum

Akıllı Şehir Uygulamaları Ankara’da Anlatıldı

Fethiye Belediyesi görevlileri, Ankara’da, 3-4 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen "Yeni Nesil Belediyecilik ve Akıllı Şehir Uygulamaları" konulu etkinliğe katıldı

Dünyada her geçen yıl artan sayıda şehir, akıllı şehir uygulamalarına geçmek için çalışma başlatıyor. Şehirlerde yaşanan problemlerin çözümünden, kaynakları daha iyi yönetmeye kadar farklı uygulamaları hayata geçirilmesine imkan veren akıllı şehir uygulamaları, önümüzdeki yıllarda kent yönetimine damga vuracak gibi görünüyor. Ankara’da gerçekleştirilen "Yeni Nesil Belediyecilik ve Akıllı Şehir Uygulamaları" konulu etkinlikte; "Akıllı Tarım", "Akıllı Trafik", "Akıllı Sağlık", "Uluslararası Finansal Kaynak Temini", "Kentsel Gelişim Hizmetleri" gibi çeşitli konularda uzmanlar tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Fethiye Belediyesi görevlileri ünlü Çin firması Huawei'nin Türkiye Temsilci yardımcısı Liu Huaihua, China Railway Group yetkilileri Li Guangmo ve Bu Yamin ile yaptıkları görüşmelerde Çin'in bu dev firmalarının yatırım imkânlarını yerinde görmek üzere Fethiye'ye davet ettiler.

Başta Uzakdoğu ve Afrika olmak üzere, dünya genelinde pek çok demiryolu, tramvay, metro projelerine imza atan China Railway Group yetkilileri "Fethiye'de son yıllarda artan Çinli turist akınından haberdar olduklarını, önümüzdeki süreçte bölgeyi ziyaret etmek istediklerini" ifade ettiler.

BENZER HABERLER