VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 30 Mart 2019 13:01:04

0 Yorum

Alim Karaca: Gerçekçi Projelerimizle Geliyoruz

Yerel seçimlerin hemen öncesinde Yenimahalle ve Foça mahallesinde binlerce yurttaş ile bir araya gelen Karaca ve ekibi halktan gördüğü ilgi karşısında memnun kalırken, CHP’li seçmenleri Pazar günü sandığa gitmeleri konusunda bir kez uy

Yerel seçimlerin hemen öncesinde Yenimahalle ve Foça mahallesinde binlerce yurttaş ile bir araya gelen CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca ve ekibi halktan gördüğü ilgi karşısında memnun kalırken, CHP’li seçmenleri Pazar günü sandığa gitmeleri konusunda bir kez uyardı

Yenimahalle’deki vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle konuşma yapacağı noktaya zor ulaşan Alim Karaca’nın mahalle toplantısı,  diğer mahallelerde olduğu gibi mitinge dönüştü.

CHP Muğla eski milletvekili ve CHP Seçim Koordinasyon Merkezi başkanı Ali Cumhur Yaka, CHP Fethiye İlçe Başkanı Özgür Kullukçu, CHP Belediye Meclis üyesi adayları, CHP Kadın Kolları ve CHP Gençlik Kolları üyelerinin de katıldığı toplantı öncesinde Yenimahalle sakinleri Karaca’yı Türk bayrakları ve CHP flamalarıyla karşılarken, farklı siyasi partili vatandaşların da Karaca için geldikleri gözlendi

Sözlerine halkı selamlayarak başlayan Karaca, “hedefimiz Fethiye’nin sorunlarının çözülmesi ve tüm halkımızın mutlu bir şekilde hayat sürmesi.” dedi.

CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, konuşmasında; “her mahallenin kendine özgü sorunları olduğunu, seçimleri kazandıktan sonra mahalleler arasında ayrım yapmadan çalışacaklarını, Fethiye’deki 41 mahallenin altyapı, imar, sosyal tesis, yol, park, ulaşım, kaldırım, kanalizasyon gibi ortak sorunları olduğunu, bazı mahallelerin ise özel sorunları bulunduğunu” ifade etti.

Alim Karaca, konuşmasına; “Proje ekibimizle birlikte, çeşitli çevrelerle görüştük. Üniversite camiasından, yerli ve yabancı uzmanlardan, sivil toplum örgütlerinden, iş çevrelerinden, muhtarlarımızdan fikirler, öneriler aldık. En önemlisi de Fethiyeli hemşehrilerimize sorduk. İş takvimimizi, planlamalarımızı, önceliklerimizi bunlara göre belirledik. Fethiye’nin ihtiyaç duyduğu konularda, hayata geçirebileceğimiz projelerle geliyoruz.” şeklinde devam etti.

Alim Karaca: 600 Milyon Lira’lık Bütçe İle Geliyoruz

CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, konuşmasının devamında; “Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte uyumlu bir çalışma sergileyerek, 2014-2019 yılları arasında yapılan hizmetlerin iki katını yapacağız. 600 milyon Liralık bir bütçe oluşturduk.

1 Nisan sabahından itibaren, vatandaşla Belediye başkanı arasındaki tüm engelleri kaldıracağız. Herkes şehrini yönetmesi için görevlendirdiği başkanı görecek, derdini doğrudan anlatacak. 46 yıllık ömrümde hiç rol yapmadım, bundan sonra da değişemem. Seçimden sonra da sizlerle olacağım. Bugün sizlere her şeyi nasıl açıklıkla, samimiyetle anlatıyorsak, seçimden sonra da aramızdaki bu bağ hiç kopmayacak. Belediyede her ay en az bir kere “Halk Günü” yapacağız ve benimle doğrudan görüşebileceksiniz.

Belediyedeki işlemler hiç kimsenin keyfine bırakılmayacak. Belediyeden hiç kimse sizden belirtilen belgelerin dışında evrak isteyemeyecek. Bize oy versin ya da vermesin herkese eşit davranılacak. “Bizden”, “bizden değil” ayrımı asla yapmayacağız

Aleyhimde ne kadar karalama kampanyası yaparlarsa yapsınlar, beni bilen biliyor. Dürüstlüğümden, doğruluğumdan bugüne dek asla taviz vermedim, bundan sonra da vermem.

Alim Karaca: Fethiye’ye Göz Diken Çevrelerle ve Onların Buradaki İşbirlikçileriyle Mücadeleye Devam

Fethiye’yi, Ölüdeniz’i, Kayaköy’ü ve Göcek’i asla ranta teslim etmeyeceğiz.  Muğla’nın güzelliklerine ve Fethiye’ye göz diken çevrelerle, onların buradaki işbirlikçileriyle son ana kadar mücadele edeceğiz.

Ne yaparsak yapalım, sadece halkımız için, sizin için yapacağız. Şehrin belirli yerlerinde Belediyeye ait büfeleri, kafeleri  yaygınlaştırıp, bol çeşitli, kaliteli ve ucuz hale getireceğiz. İnsanlarımız eşlerini dostlarını, misafirlerini alıp gönül rahatlığıyla buralarda ağırlayabilecekler.

Denize girme keyfi sadece paralı kişilerin tekelinde olamaz. Dar gelirli insanlarımızın da denizden faydalanabilecekleri imkânları yaratacağız. Fethiye'de deniz keyfi, sadece paralı vatandaşlara ait olmayacak! Halk plajlarının sayısını ve kalitesini mutlaka artıracağız. Sabit maaşlı insanlarımız ve emeklilerimiz de Fethiye kordonundan, sahil bandından, koylarımızdan, denizlerimizden yararlanabilecekler.

Dersimize iyi çalıştık. Göreve başladığımızda, nerede sosyal tesis, nerede düğün salonu, nerede park eksik, nerede yol sıkıntısı, nerede bir aksaklık var, hepsini bilerek, planlı bir biçimde çalışmaya başlayacağız. Halkımızın taleplerine göre, yapılması gereken neyse bir bir hayata geçirilecek. Spora destek vereceğiz, mahalle takımlarımız için semt sahaları yapacağız.

Bütün vatandaşlarımızın yararlanabilecekleri “Kadın Kültür Evi”, “Çocuk Gündüz Bakım Evi”, “Yaşlı Bakım Merkezi”, “El Emeği Kooperatifleri” gibi ortak yaşam alanları kuracağız.

Nerede bir ibadethane varsa, orası içiyle, dışıyla, bahçesiyle Belediye personelimiz tarafından pırıl pırıl yapılacak ve bu temizlik hizmeti periyodik olarak sürdürülecek. Bu konuda hiçkimse ya da hiçbir grup arasında en küçük bir ayrım olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Alim Karaca: 17 Senedir Aklınız Neredeydi? Fethiye Aklınıza Şimdi mi Geldi?

Yenimahalle’deki toplantının ardından Alim Karaca, vatandaşlarla birlikte, cep telefonu ışıkları altında ve sloganlar eşliğinde yürüyerek, Foça mahallesi Civcili Ahmet Ağa Meydanına geldi.

Burada da CHP Muğla milletvekili Mürsel Alban, CHP Muğla eski milletvekillerinden Sami Gökmen, Prof. Nurettin Demir, Ali Cumhur Yaka gibi isimlerin eşlik ettiği Alim Karaca; “Fethiye’nin ranta teslim edilmemesi için bizler mücadele ediyoruz, sizler de Pazar günü oy vererek üzerinize düşen görevi yerine getirin” dedi.

Civcili Ahmet Ağa Meydanını dolduran kadın seçmenlere eşi Çiğdem Karaca ile birlikte karanfil dağıtan Alim Karaca “31 Mart günü Fethiye’de yeni bir dönemin, CHP sosyal demokrat belediyeciliğin başlayacağını” dile getirerek, “Fethiye mücadelesinde halkımızın desteğine sonsuz teşekkür ederiz. Maceraya gerek yok, sorunları biliyoruz, 1 Nisan’dan itibaren de çözmeye başlıyoruz. Öncelikle siyasete küsmüş halkımızla köprü kuracağız, gönülde birlik sağlayacağız.

Geçmişte CHP’li yurttaşların destekleriyle Belediye başkanı seçilmiş bazıları yönlendirme yapmaya, algı operasyonları yapmaya çalışıyorlar, pazarlıklar yaptıklarını duyuyoruz. Hiç boşuna çaba harcamayın! Bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz yok! Veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız da yok! Haklı ve doğru olan mutlaka kazanacaktır. Ben dik bir adamım, hiç kimsenin tehditlerine boyun eğmem. Sadece ve sadece halkımıza hizmet etmek için karşınızdayım.

Seçim kampanyası boyunca Fethiye’ye Sayın Cumhurbaşkanı geldi, İçişleri Bakanı geldi, Turizm Bakanı geldi, Çevre Bakanı geldi. Körfezi temizleyeceklermiş?! Fethiye turizmini geliştireceklermiş?! TOKİ konutları yapacaklarmış?! Fethiye’ye hizmet etmek istediğini söyleyenler 17 yıldır nerelerdeydiniz? Bizim bunlara karnımız tok!

Gözünüzü Muğla’ya, Fethiye’ye diktiniz, ardından rant lobisi desteğiyle karalama kampanyasına başladınız. Bizde ranta boğun eğecek baş yok. Ben tüm siyasi partilileri kucaklamak için çalışacağım. Asla ayrım yapmayacağım, yapmadığımı Kumluova’da göstermiştim. Bana oy verip vermediğine bakmaksızın her mahalleye yapılması gereken tüm hizmetler yapılacaktır.

Foça’nın parke yolları 25 yıl önce Başkanımız Özer Olgun tarafından yapıldı, o gün bugündür parke yapılmadı. Biz eskiyen bu yolları yaparak, kaldırım düzenlemesini de gerçekleştireceğiz. Foça bölgesinde mesire alanı için projeler çizildi, önümüzdeki günler çalışmalara başlanacak.

Alim Karaca: Fethiye’yi, Fethiyeliyi Çok Sevdiğini Söyleyenler Size Bir Halk Plajını Bile Çok Gördüler

Fethiye’yi, Fethiyeliyi çok sevdiğini söyleyenler size bir halk plajını bile çok gördüler. Dar gelirli vatandaşımızın ailecek denize gireceği bir halk plajı nerede?! Öğretmen kardeşimin, polis kardeşimin, hemşire kardeşimin, emekçi kardeşimin, emekli büyüğümün ailecek sahilde bir tost yiyip çay içeceği bir tane kafe bıraktı mı bu “Fethiye sevdamız” diyenler?!

Sahilde Belediyenin son bir kahvesi vardı, o da gitti, birilerine kiraya verildi. Biz Kordonboyu’nda Belediye Kafeleri yaparak çok ucuza çay içmenizi, karnınızı doyurmanızı, misafirlerinizi ağırlamanızı sağlayacağız.

Bu yaz aylarında, Fethiye’de, Türkiye’nin en büyük Rock Festivalini düzenleyeceğiz. Bu konuda, ben ve ekip arkadaşlarım çeşitli sanatçılar ile görüştük ve pek çoğundan söz aldık. Bu festivali geleneksel hale getirip bölgemize çok daha fazla turist gelmesini sağlayacağız.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Taşyaka mahallesine, Üniversite yakınlarında bir olimpik yüzme havuzu ve spor kompleksi yapacağız. Böylece, sadece gençlerimizin daha sağlıklı olmalarına değil, aynı zamanda spor turizmine de destek vermiş olacağız.

Çevreyoluna, Çamköy halinin olduğu bölgeye yine Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, yepyeni, çağdaş bir otogar yapılacak. Böylece otobüslerin şehir içindeki trafiği önlenecek.

Şimdiki otogardan boşalacak bölgeye ise şehrimize yakışacak bir Kültür ve Kongre merkezi yapacağız.

 Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethiye’ye 350 milyon liralık bütçe ayrıldı, Fethiye Belediyesi olarak biz de 250 milyon liralık bir bütçeyle toplamda 600 milyon liralık bir bütçeye ulaşıyoruz. Bunun için Muğla Büyükşehir Belediyesini de CHP’nin kazanması lazım.

Fethiye’yi bundan böyle birkaç siyasi şahsiyet ve bürokrat yönetmeyecek. Şehrimizi ortak akıl ve uzlaşmayla yöneteceğiz. Sizlerin taleplerini asla kulak ardı etmeyeceğiz.

Şu an CHP’nin Belediye Başkan adayıyım, fakat 1 Nisan’dan itibaren, parti rozetimi çıkartıp, herkesin başkanı olacağım, bu yüzden hepinizin desteğini bekliyorum” dedi.

BENZER HABERLER