VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 30 Temmuz 2019 18:35:23

0 Yorum

Büyükşehir Fethiyeli muhtarlarla bir araya geldi

Muğla Büyükşehir Belediyesince organize edilen toplantıda Fethiyeli muhtarlara seslenen Gürün “Birbirine güvenen, birbiri aleyhinde konuşmayan, işinin oluru var ise olacağına inanan bir ekip olarak ve bunu da halkımıza yansıtarak; çok mu

Muğla Büyükşehir Belediyesince organize edilen toplantıda Fethiyeli muhtarlara seslenen Gürün “Birbirine güvenen, birbiri aleyhinde konuşmayan, işinin oluru var ise olacağına inanan bir ekip olarak ve bunu da halkımıza yansıtarak; çok mutlu ve yönetenlere karşı güven duyan bir Muğla yaratabiliriz” diye konuştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP İlçe Başkanı Özgür Kullukçu, Belediye Meclis Üyeleri, Büyükşehir Daire Amirleri ile birlikte Fethiye’nin 41 mahalle muhtarıyla bir araya geldi.

Mahalle muhtarları toplantısında Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı projeler ve yapılacak çalışmalar sinevizyon gösterisiyle muhtarlara anlatıldı. Turizmden tarıma, yapılan yollardan sosyal faaliyetlere kadar değişik alanlarda gerçekleştirilen çalışmalar, muhtarlarla paylaşıldı.

Kullukçu “Büyükşehir muhtarlar ile muazzam bir ilişki kurdu”
Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, muhtarlar masasının kurulmasından dolayı Osman Gürün’e teşekkür etti. Kahvaltılı toplantıda değerlendirmelerde bulunan CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, “Belediye başkanlarımız ve muhtarlarımızla birlik beraberliği sağladık. Bundan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. Büyükşehir belediyemiz kurulduğu günden bu yana kurmuş olduğu Muhtarlar Masası ile hem Fethiye’mizde hem de ilçelerimizde muhtarlarımızla muazzam bir ilişki kurdu. Fethiye Belediyesi’ni kazanmamızla birlikte çok daha güzel bir sinerjiyi ve pozitif düşünceyi paylaşıyoruz. Bu bakımdan Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı olarak çok mutluyum ve gurur duyuyorum. Bu birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum” dedi.

Karaca, “Gece gündüz çalışacağız”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Fethiye ve Seydikemer’in birçok mahallesinde yapılacak hizmetler için başkanımız bizim önümüzü açmıştı. Bugün aramıza yeni katılan birçok muhtar arkadaşımız var. Bu 5 yılı hep birlikte geçireceğiz. Başkanımız şu zamana kadar hiçbir zaman parti gözetmeden hizmet etmiştir. Bizler de başkanımızla birlikte iki kardeş belediye olarak Fethiye’de bu 5 yılda farkındalık yaratmak ve güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Bizi batağa çekmek isteyen bazı kesimleri sizler de, bizler de görüyoruz. Asla ve asla onlarla ilgilenmeden, sadece Fethiye’de yaşayan 160 bin vatandaşımızın huzur ve refahı için, halkımıza destek olmak üzere gece gündüz çalışacağız. Asla sizlerin siyasi görüşünüze bakmayacağız! Bizler öz eleştiriye açık insanlarız ama hakaret eden insana gerektiği zaman haddini bildirmesini de biliriz. Yargı orada. Yargının önünde hesaplaşırız. Tabii ki bizim de eksiklerimiz olabilir. 41 mahallemizin eksikleri olabilir. Sizler bizlere bu eksiklerimizi söyleyeceksiniz. Ama hiç kimse sosyal medyada ‘şovmenlik’ yapmayacak! Bizim kapımız herkese açık. Biz, sizlerle beraber Fethiye’mize hizmet etmek için azimliyiz. Ekibimiz de bu konuda kararlı. Bizler mesai kavramı gözetmeden sabah 6-gece 12’ye kadar çalışıyoruz. Hem Büyükşehir, hem de Ankara ile kavga etmeden güzel hizmetler yapacağız. Ama finansımızı belli duruma getirebilmek için bize biraz süre lazım. Belediyelerin belli borç yükleri var. Onların büyük bir bölümünü hallettik. Önümüzdeki hafta içerisinde değerli başkanım Osman Gürün ile el ele vererek maratona çıkıyoruz” diye konuştu.

Gürün, “Hizmet ederken parti olarak değil herkese eşit bakıyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, “Sevgi içinde, hoşgörü içinde, güler yüzle birlikte hizmet edeceğiz. Birlikte olduğumuz zaman güç oluştururuz. Biz rozetimizi yakamızın arkasına takıyoruz. Benim hangi partiye mensup olduğum belli, onunla da gurur duyuyorum. Ama hizmet ederken parti gözüyle değil, herkese eşit bakıyoruz. Her konuda durum tespiti yapabiliriz ama kimseye hakaret etme yetkim ve hakkımız yok. Ama karşı taraf edepsizlik yaparsa, ona makul şekilde cevabını vermemiz gerek. Aramızda güven duygusunu sarsan ne varsa konuşalım. Ben herkes için beyaz sayfa açıyorum. Hiçbir şekilde önyargılı davranmıyorum. Ama süreç içerisinde o davranışlarında başka şey gösterirse, o zaman ben de mesafe ayarımı yaparım. Herkesin yapması lazım… Onun için de lütfen tekrar tekrar söylüyorum; birbirimize olan güven duygumuzu besleyelim, yok etmeyelim. Alim Başkanımla da yıllardır beraberiz. 5 yıl boyunca adeta gölge belediye başkanı gibi çalıştı. Seydikemer ve Fethiye ile ilgili bütün sorunları kendisi bizzat getirdi. Öncelik vererek yolların hepsini 5 yılda yaptık. Büyükşehir’e ait olan yolların hepsini gerçekleştirdik. Verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek için çaba harcıyoruz. Birbirimize anlayış, tolerans göstermemiz lazım. Bu şekilde devam ettiğimiz takdirde mutlu, birbirine güvenen, birbiri aleyhinde konuşmayan, işinin oluru var ise olacağına inanan bir ekip olarak ve bunu da halkımıza yansıtarak; çok mutlu ve yönetenlere karşı güven duyan bir Muğla yaratabiliriz” diye konuştu.

BENZER HABERLER