VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 13 Haziran 2019 20:45:59

0 Yorum

Büyükşehirden Tarımsal Üretime Destek

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından tarımsal üretim sıkıntısı çekilen bölgelerde tıbbi aromatik bitki yetiştirilmesi amacıyla hazırlanan Koku Vadisi Projesinde katma değeri yüksek ürünlerin fidelerinin teslimine başlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından tarımsal üretim sıkıntısı çekilen bölgelerde tıbbi aromatik bitki yetiştirilmesi amacıyla hazırlanan Koku Vadisi Projesinde katma değeri yüksek ürünlerin fidelerinin teslimine başlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi çiftçiye ve tarımsal üretime verdiği desteği arttırarak devam ediyor. Son olarak S.S Merkez Menteşe Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile imzalanan iş birliği protokolü doğrultusunda tarımsal kalkınma desteği veriliyor.

“Koku Vadisi” Projesi Hayata Geçti

Menteşe İlçesinin pilot bölge seçildiği “Koku Vadisi” projesi kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi İlçede tarımsal üretim sıkıntısı çeken bölgelerde fide dağıtımı yapıyor. Tıbbi-Aromatik bitki yetiştiriciliğinin destekleneceği projede ilk etapta 27 dönüm araziye dikilecek olan bin 850 lavanta fidesi teslim edilirken 100 bin adet de kekik, adaçayı ve biberiye fidesi teslim edilmesi amaçlanıyor.

Boş Kalan Tarım Arazilerini Büyükşehir Renklendiriyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı ve S.S. Menteşe Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanının da katıldığı fide teslim etkinliğinde fidelerini teslim alan kooperatif ortağı Ebru GÜLER “Yıllardır boş kalan arazimin lavantayla renklenecek olmasının mutluluğunu yaşıyorum. Kooperatifimiz çatısı altında yapacak olduğumuz üretimin bu ilk adımı Muğlamıza hayırlı olsun” dedi. Kooperatif olarak Büyükşehir Belediyesi ile önemli bir projeye adım attıklarını belirten Kooperatif Başkanı Bahar ÖKSÜZ EKİM sözlerine şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediyesinin kooperatifimize uzattığı eli 23’ü kadın olan 44 ortağımızla birlikte tuttuk. Kooperatif çatısı altında, kırsaldaki kadın üreticilerimiz ile beraber bölgemizin kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemize bizlere verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederiz.”

Başkan Gürün, “Kooperatifçilik İçin Tüm İmkânlarımızı Seferber Ediyoruz”

Fide Teslim etkinliği konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman GÜRÜN, şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin kırsal kalkınmasında alternatif tarımsal ürün çalışmalarımızın bir yenisini daha başlatmış bulunmaktayız. Tarımsal Kalkınmanın ancak kooperatifleşmeyle gerçekleşebileceğine inancımız tamdır ve tüm çalışmalarımızda ana koşulumuz kooperatifçiliğin desteklenmesidir. Bugün Koku Vadisi projemiz kapsamında Merkez Menteşe Kooperatifimizle işbirliğimizin ilk adımını atmış bulunmaktayız. Kooperatifçiliğin desteklenmesi ve tarımsal örgütlenme konularında çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyemiz “Birlikten kuvvet doğar” ilkesiyle ilimiz tarımsal üretiminin arttırılması ve bu yükselişin kooperatifçilikle gerçekleşmesi için tüm imkanlarını seferber etmiştir.”

BENZER HABERLER