VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 30 Ocak 2019 17:24:01

0 Yorum

CHP Fethiye’de İktidara Yürüyor

Fethiye’de CHP’liler kadar halkın da beklediği Alim Karaca; CHP Fethiye Belediye Başkan adaylığının açıklanmasının ardından bugün binlerce vatandaşın katıldığı toplantıda seçim çalışmalarını resmi olarak başlattı

Fethiye’de  CHP’liler kadar halkın da  beklediği  Alim Karaca; CHP Fethiye Belediye Başkan adaylığının açıklanmasının ardından bugün binlerce vatandaşın katıldığı toplantıda seçim çalışmalarını resmi olarak başlattı

CHP Fethiye İlçe merkezinde düzenlenen aday açıklaması etkinliğine binlerce vatandaş katıldı. İzdihamın yaşandığı  CHP parti merkezi doldu, taştı. Parti merkezine giremeyen vatandaşlar parti binasının önünde yoğun bir kalabalık oluşturdular. Atatürk caddesi neredeyse araç trafiğine kapandı. CHP Fethiye parti merkezinde konuşmasını tamamlayan Alim Karaca; CHP Muğla Milletvekilleri, CHP Muğla İl yönetimi, CHP Fethiye ilçe yönetimi ve partililer ile birlikte Atatürk caddesinden Cumhuriyet meydanı Atatürk anıtına kadar iktidar yürüyüşüne geçti.  “Başkan Alim Karaca, Alim Başkan” sloganlarıyla yürüyüşe geçen CHP’liler;  Fethiye Belediye binasının önünden geçerek Cumhuriyet Meydanına geldiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra Alim Karaca; kısa bir konuşma yaparak “CHP’li Belediyelerin olduğu yerlerde mutluluk endeksi ölçüldüğü zaman en üst seviyede çıkıyor. Fethiye’de mutlu bir şehir olacaktır” dedi.

“20 YILLIK TAHAKKÜM DÖNEMİNİN ARTIK SONUNA GELİNDİ”

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca büyük bir sevgi seli ile parti merkezine geldi. Aday açıklaması etkinliğine; CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP Muğla İl başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Fethiye İlçe başkanı Ali Özgür Kullukçu ve ilçe yönetimi, kadın ve gençlik  kolları, CHP Muğla eski milletvekillerinden Sami Gökmen ve Ömer Süha Aldan ile Ali Cumhur Yaka, CHP Seydikemer, Seki  ve CHP Kaş  yönetimleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldılar. Aday açıklaması etkinliğinin ilk konuşmasını CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu yaptı. “Fethiye’deki 20 yıllık tahakküm döneminin artık sonuna gelindiği” söyleyen Kullukçu “25 yıllık özlemin bitmesine sayılı günler kaldı. Herkes Fethiye’de CHP’nin gücünü görecektir. Sadece Fethiye değil Muğla’nın 13 ilçesini  ve Büyük Şehirde partimizi iktidara taşıyacağız.  Partimizin Fethiye Belediye başkanı adayını belirleme sürecinde gerçekten çok büyük mücadeleler verdik. Bu mücadelede bizlere destek olan İl başkanımız, milletvekillerimiz ve partililerimize çok teşekkür ediyorum. Aynı şekilde var gücümüzle büyük bir çalışma ve mücadele ile adayımız Alim Karaca’yı  Fethiye Belediye başkanı yapacağız. Yine aynı şekilde adayımız Sayın Dr. Osman Gürün’ü büyük şehir belediye başkanı yapacağız” dedi.

“BİZLER HALKIMIZA SEVGİMİZİ VERMEK ZORUNDAYIZ”

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca, “Adaylık tanıtım toplantısında bu kürsüden 25 yıllık özlemi gidermek için yola çıktığımızı ifade etmiştik. Bu seçim Alim Karaca’nın, Veli hocamın, Gözde hanımın,  seçimi değil; Cumhuriyet Halk Partisinin seçimi olduğunu sizlere ifade etmiştim. Bu kürsüde aday olsak da olmasak da adaylarımızla birlikte olacağımızı söylemiştik. Adaylarımızla yürüyoruz. Merkez yönetim kurulu üyelerimize, Parti Meclisi üyelerimize, Genel Başkanımız Kemal Kıçıldaroğlu’na teşekkür ediyorum. Bu aday olduğum için değil; CHP 13 ilçede aday çıkardığı içindir bu teşekkür. CHP Muğla’da güçlü bir partidir. Birinci bir partidir ve CHP 31 Mart’ta Fethiye’yi alabilecek güçte bir partidir. Hiçbir partinin adayına ve diğer partilere gönül vermiş dostlarımıza çamur atmadan, mevcut belediye başkanımıza da çamur atmadan sadece projelerimizle birlikte, sadece meclis üyelerimizle birlikte, gençlik ve kadın kollarımızla birlikte yürümek istiyoruz.  Bizler halkımıza sevgimizi vermek zorundayız” dedi.

“HALKIMIZIN  BU ŞEHİRDE MUTLU OLMASINI İSTİYORUZ”

Fethiye’yi megakent değil, sakin şehir yapmak istediklerinin altını çizen Karaca, “Fethiye’de 31 Mart’tan sonra sosyal demokrat bir belediyecilik, halkın içinde olan bir yönetim nasıl olduğunu hep beraber Fethiye halkına göstereceğiz. Amacımız bu bölgede yaşayan 81 vilayetten buraya gelip, Fethiye’mizi benimseyen vatandaşlarımızla birlikte Fethiye’mize katkı sunmaktır. Onlarla birlikte Fethiye’mizi yönetmek istiyoruz. Onların bu şehirde mutlu olmalarını istiyoruz. Fethiye’de sakin şehir statüsünde yaşamalarını ben şahsım adına çok önemsiyorum. Fethiye’nin megakent olması değil, Fethiye’nin büyümesi değil, Fethiye’ye geliştirmek istiyoruz. Bizler Fethiye’nin yaşanmaz bir şehir haline gelmesini istemiyoruz. Var olan haliyle; yeşiliyle, doğasıyla, hayvanıyla Fethiye’mizi korumak istiyoruz. Ciddi projelerimiz var. Projelerimizin içinde herkesim var! Önümüzdeki günlerde binlerce dostumuzla proje tanıtım toplantısını yapacağız. CHP 13 ilçede iddialıdır. Büyükşehir ile birlikte 13 ilçeyi almak istiyoruz” diye konuştu.

“BÜYÜK ŞEHİRLE VE ANKARA İLE TARTIŞMA İÇİNE GİRMEYECEĞİZ”

Fethiye İlçe Binasından kalabalık bir partili grubuyla Cumhuriyet Meydanına geçen Alim Karaca, burada ‘Alim Başkan’ sloganlarıyla bir kısa bir konuşma yaptı. Yağan yağmura aldırmayan CHP’liler, Alim Karaca’nın konuşmasını ilgiyle dinlediler. Karaca, “Mart’ın sonu bahardır. Bu zafere sizlerle birlikte ulaşacağız. Göreceksiniz birçok ilçede oy oranımız ciddi anlamda artacak. Ve birçok ilçeyi ve büyükşehri alacağız. Uyumlu bir büyükşehirle Fethiye’de nasıl hizmet yapıldığını hepiniz göreceksiniz. Hem büyükşehirle hem Ankara’ya hiçbir yerle tartışma içerisine girmeyeceğiz. Amacımız sadece Fethiye’de yaşayan insanlara hizmet etmek olmalı. Hizmet edebilmek için Ankara’dan, büyükşehirden, ajanslardan hibe fonlarıyla hizmet edebilmek için farkımızı ortaya koyacağız. CHP’li Belediyelerin olduğu yerlerde mutluluk endeksi ölçüldüğü zaman en üst seviyede çıkıyor. Her zaman CHP’nin olduğu yerlerde halkın hafta sonları bile CHP’li belediyelerin olduğu yere oluyor. Demek ki CHP olduğu yerlerde halkına yönelik güzel hizmetler yapıyor ki, ranta yönelik hizmetin içerisinde olmadan, halkıyla birlikte olabiliyor ki CHP Belediyelerinde yaşayan insanların hepsi mutlu oluyor. 160 bin nüfuslu Fethiye’de çocuklarımızın geleceğini hazırlamak istiyoruz” diye konuştu.

BENZER HABERLER