VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 26 Aralık 2018 12:10:32

0 Yorum

Deniz; “Alın çöplerinizi”

Dün akşam (25 Aralık 2018) yaşanan fırtınanın ardından oluşan dev dalgalar, denize ait olmayan tüm çöp ve atıkları Çalış Plajına çıkarırken neredeyse “Çöplerini geri alın” dedi

Deniz kendine ait olmayan atıkları geri çıkardı; “Alın çöplerinizi”

Dün akşam (25 Aralık 2018) yaşanan fırtınanın ardından oluşan dev dalgalar, denize ait olmayan tüm çöp ve atıkları Çalış Plajına çıkarırken neredeyse “Çöplerini geri alın” dedi.

Deniz dalgaları sayesinde; pet şişeleri, naylon poşetleri, naylon bidonları, parça straforları, plastik bardakları, yeşil domatesten kırmızı domatese, portakal ve limondan brokoliye kadar tüm yiyecek atıklarını, balıkçı malzemelerini, keresteden oduna kadar muhtelif ahşap ürünlerini, ağaç dallarıyla birlikte sahile doldurdu.

“Deniz kendine ait olmayan atıkları geri verdi” değerlendirmesi yapılan görüntüler insanlara; “Denizi kirletme, denize ait olmayanları denize atma” dercesine ders verir niteliğindeydi.

Çalış plajının bu halini gören insanlar payına düşeni aldı. Kimileri denize atılan çöplerden utanırken, kimileri de sahile vuran odunları topladı.

 

 

 

 

 

BENZER HABERLER