VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 28 Mart 2019 19:25:28

0 Yorum

Fethiye’yle İlgili Projeleri Fasa Fiso

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, televizyon programına çıkmayan Alim Karaca ve Muhittin Kayabaş’a seslenerek, “Muhittin Kayabaş, ücretsiz olacak dediğiniz Göcek Tüneli’ne ne oldu, Alim Karaca’yı Seydikemer’de r

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, televizyon programına çıkmayan Alim Karaca ve Muhittin Kayabaş’a seslenerek, “Muhittin Kayabaş, ücretsiz olacak dediğiniz Göcek Tüneli’ne ne oldu, Alim Karaca’yı Seydikemer’de rahatsız eden neydi de, bir daha aday olmadı da Fethiye’ye geldi, açıklasınlar” diye konuştu

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut 27 Mart Çarşamba akşamı FRT ekranlarında yayınlanan ‘Seçime Doğru’ programında Erdoğan Cankuş’un konuğu oldu. Nagihan Bulut, “Daha önce çıktığım iki programda da söylediğim gibi diğer adaylarla birlikte programa çıkıp herkesin karşısında konuşmak istedim. Şu anda verdiğim sözü yerine getirmek adına tekrar ekranlara çıktım” dedi.

Karşıma çıkamadılar!

Demokrasinin gelişmiş olduğu ülkelerde adayların medeni bir şekilde bir araya gelip konuştuklarını belirten Nagihan Bulut, “Şimdi bir mitingde ulaşabileceğiniz insan sayısını düşünün ve burada adayların ekranlara çıktığı zaman ulaşacağı kitleyi düşünün. Ben bir kadın aday olarak tüm adaylara ‘hodri meydan’ dedim. Fakat bu teklif konusunda çekimser kaldılar, karşıma çıkamadılar. Bunun sebebinin ne olduğunu ilerleyen zamanlarda umarım öğreniriz ya da sandıklar bunun cevabını verir” diye konuştu.

“Siyaset bahane üretme sanatı değil”

Siyasete olan güvenin tekrar kazanılması için çabaladığını vurgulayan Nagihan Bulut, “Bu yüzden de diğer adayların da ayağı yere basan projelerle halktan karşılığını alabilecekleri şeyleri vaat etmesini isterdim.  Siyaset bir vaat etme sanatı, yerine getiremediğinizde de bahane üretme sanatı değil. Yeni nesil artık eski siyaseti istemiyor, farklı şeyleri konuşalım istiyor. O yüzden de ben yeni nesle hitap edebildiğimi düşündüğüm yenilikçi projelerimle siyasette bir reform oluşturmak üzere aday olmuş biriyim. Keşke burada diğer adaylarla konuşabilseydik, kendilerine sorabilseydik. Onlara soracağım sorular vardı” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan Cankuş’un diğer adaylara olan sorularınızı buradan iletelim isterseniz demesine ilişkin Nagihan Bulut, “Öncelikle Muhittin Bey’e iki tane sorum olacak” diyerek AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş’a olan sorularını yöneltti.

“Siz daha önceden verdiğiniz sözleri yerine getiremediniz”

Nagihan Bulut, ilk olarak AK Parti’nin adayı Muhittin Kayabaş’a sormak istediği soruları açıkladı. İlk Göcek Tüneli konusunu ele alan Nagihan Bulut, “Göcek Tüneli Fethiye’nin kanayan bir yarası… Türkiye’nin birçok yerinde bu tip tüneller ücretsiz iken bu tünelimiz yap işlet devret modeli ile yapıldı. 2006 yılında da hizmete açıldı. Sonra yanına 2013 yılında ikinci bir tünel inşaatına Karayolları Genel Müdürlüğünce başlandı ve 2016 yılında bitirildi. İkinci tünel yapılırken, seçim döneminde iktidar partisinin adayları bu yapılan tünelin karayolları teşkilatınca yapıldığı için ücretsiz olacağını her ortamda söylediler. Sözler verdiler. Gelinen noktada ise, ikinci tünel açıldı ve de ücretli… Şimdi Sayın Muhittin Kayabaş, Fethiye ile ilgili ne kadar sorun varsa hepsinin sözünü aldım diye afişler asıyor, duyurular da bulunuyor. Siz daha verdiğiniz sözleri yerine getiremediniz.  Seçmenin gözünde bu sözlerin değerinin olmadığını düşünüyorum. Fethiye’de yaşayan vatandaşlarımız tüm bu sözlere temkinli yaklaşıyor” diye konuştu.

“Kendi kaynakları ile yapacağı projeler nelerdir?”

Ak Parti Adayı Muhittin Kayabaş’ın projelerim diye sunduğu yatırımların kamu yatırımları olduğuna dikkat çeken Bulut, Kayabaş’ın belediye kaynakları ile yapmayı planladığı projelerin neler olduğunu sordu. Nagihan Bulut, “Muhittin Beye bir diğer sorum ise; 2019 yılı için kamu yatırımlarında %30 tasarruf kararı alınmış olması ve bugüne kadar yapılmış yatırımların ödemesinde sıkıntı olduğu bilinmektedir. Ancak Sayın Muhittin Kayabaş yapacağı tüm yatırımlar için bakanlardan söz aldığını beyan etmekte ve ilanlara çıkmaktadır. Her bakan geldiğinde ayrı bir vaatte bulunuyor. Böyle bir ekonomik ortamda bu yatırımların bakanlıklar tarafından karşılanamaması halinde kaynağı nereden bulacak? İnsanlara verdiğiniz sözleri yerine getirebilme gücünüz var mı? Ya da bizzat kendi kaynakları ile yapacağı projeler nelerdir? Çünkü bu projeleri hiç duymadık, dolayısıyla ben bu projeleri Muhittin Bey’e sormak isterdim. Bunlara cevap vermek zor muydu? Evet, bence zor çünkü bu sorulara verebilecek cevabı yok. Belki de kendileri o yüzden gelmediler” diyerek Muhittin Kayabaş’tan sorularını cevaplamasını istedi.

“Alim Beyi Seydikemer’de mutsuz eden konu nedir?”

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Âlim Karaca’ya da sorularının olduğunu belirten Nagihan Bulut, Karaca’nın neden yeniden Seydikemer’den aday olmadığını ve makam kapısını sökeceği bir belediyede ‘Halk Günleri’ne neden ihtiyaç duyduğunu sordu. Nagihan Bulut, “Sayın Alim Karaca, bir önceki dönem belediye seçimlerinde Seydikemer ilçemizden aday olmuştu. Kendisi tüm seçim çalışmalarında çiftçi çocuğu olduğunu, tarımla uğraştığını, beyan etmektedir. Fethiye ve Seydikemer ilçeleri ayrıldıktan sonra tarım alanlarının önemli bir kısmı Seydikemer sınırları içerisinde kalmıştır. Kendisinin Seydikemer’den aday olmasını engelleyen, Seydikemer’de kendisini mutsuz eden konu nedir, açıklamasını rica edecektim.” dedi.

“Madem makam kapısı sökülecek neden ‘Halk Günü’ yapacaksınız?”

“Her toplantısında Sayın Âlim Karaca, Belediye Başkanı seçildiği takdirde makam kapısını sökeceğini, 24 saat halkın emrinde olacağını beyan etmektedir.” diyerek sözlerine devam eden Nagihan Bulut, “Madem böyle bir çalışma tarzı içinde olacak ‘Halk Günü’ toplantılarına neden ihtiyaç duymuş ve projeleri arasında yer vermiştir. Âlim Bey burada olsaydı kendilerine bu soruları soracaktım” ifadelerine yer verdi.

“Sorularıma Yanıt Bekliyorum”

Nagihan Bulut, “Bir de Âlim Bey, insanların otoparkların müsaitlik durumunu görebilecekleri ve rezervasyon yapabilecekleri bir projeden bahsetmişler. Bizim amacımız zaten trafiği rahatlatmak.  Siz tekrar o otoparkları kullanacaksanız eğer trafik sorununun çözümüne ilişkin bir proje sunmamış oluyorsunuz. Ayrıca böyle bir projeyi uzman arkadaşlar yapar ama uygulamaya nasıl koyacaksınız? Düşünülmemiş ve alt yapısı araştırılmamış bir projedir bu. Sokakta böyle bir projeyi uygulamak trafik sorunu olan bir şehirde yanlıştır” diyerek sorularına yanıt beklediğinin altını çizdi.

BENZER HABERLER