VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 14 Nisan 2019 13:25:33

0 Yorum

Gönüllüsü olduğu akademinin heykellerini kırdı

Datça’da bulunan Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi’nin bahçesinde sergilenen 4 tanrıça heykeline zarar veren sarhoş saldırgan, akademinin eski gönüllü çalışanı çıktı

Datça’da bulunan Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi'nin bahçesinde sergilenen 4 tanrıça heykeline zarar veren sarhoş saldırgan, akademinin eski gönüllü çalışanı çıktı

Yaka Mahallesinde bulunan ve Nevzat Metin tarafından işletilen Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi'nin (UKKSA) bahçesindeki açık hava müzesinde sergilenen 4 tanrıça heykeline zarar veren saldırgan, akademinin eski çalışanı çıktı.

Yerli ve yabancı heykeltıraşlar tarafından 9 yıllık çalışma sonucunda yapılarak, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi'nin bahçesinde oluşturulan açık hava müzesinde sergilenen tanrıça figürlü heykellere, önceki günlerde zarar verilmişti.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği tanrıça heykellerinden 2'si tamamen, 2'si de kısmen zarar gördü.

Jandarma ekiplerince yapılan çalışmada, saldırıyı; akademide uzun yıllar gönüllü olarak çalışan Fevzi D'nin (54) gerçekleştirdiği tespit edildi. Suçunu itiraf eden Fevzi D'nin olayı aldığı alkol ve o anki psikolojik durumu nedeniyle gerçekleştirdiğini söyledi.

BENZER HABERLER