VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 26 Mart 2019 14:13:04

0 Yorum

Gürün “Siyasetin seviyesini yükseltmemiz lazım”

CHP’li Marmaris ve Ortaca Belediye Başkanlarının adaylığını önleyerek kendine yakın isimlerin aday olmasını sağladığı iddia edilen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Osman Gürün, Ortaca’da yaptığı konuşmad

CHP’li Marmaris ve Ortaca Belediye Başkanlarının adaylığını önleyerek kendine yakın isimlerin aday olmasını sağladığı iddia edilen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Osman Gürün, Ortaca’da yaptığı konuşmada diğer adaylar hakkında eleştiri getirmediğini belirterek, “Siyasetin seviyesini yükseltmemiz lazım. Bir birimize acımasızca eleştiriler getirmememiz gerekiyor” diye konuştu

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın CHP Muğla adayı Osman Gürün, Ortaca ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerine CHP İlçe Başkanı Evren Tezcan, İyi Parti ilçe Başkanı Barbaros Canlı, Ortaca İttifak adayı Mehmet Sertkaya ile birlikte gerçekleştiren Gürün, daha sonra CHP Ortaca İlçe Başkanlığının düzenlediği toplantıya katıldı.

Gürün “Devir olan borçlara rağmen Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurumuz”

Gürün, toplantıda yaptığı konuşmasında Büyükşehir kurulduğunda oturacak yerlerinin dahi olmadığını hatırlatarak her şeye rağmen Muğla’da en fazla yatırım yapan kurum olduklarını söyledi. Gürün, “Yeni kurulan bir belediyeyiz. Hiç bir şey yoktu elimizde. Araç gereç yoktu, eleman yoktu oturacak yerimiz yoktu. Kurulduğumuzda özel idareden, ilçe belediyelerinden ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımız ile büyük bir aile olduk. Bu sürecin zorluğunu hepiniz takdir edersiniz. Bu durumdayken en fazla yatırım yapan kurum olduk. Muğla Büyükşehir Belediyesi 304 Milyon Lira borç ödedi. Biz şuan da Türkiye’de en borçlu belediyeleri arasındayız.  Bu borç, ilçe belediyelerimizin daha önce yaptığı yatırımlardan dolayı bize kalan devir olan borç. Kanun bunu gerektiriyor bundan şikayet etmeye hakkımız yok ama bunu bilmeye vatandaşın hakkı var. Önümüzdeki dönem MUSKİ ve Büyükşehir Belediyesi olarak 2 Milyar 200 Milyon TL yatırım yapacağız. Yaklaşık 537 Milyon TL borç ödeyeceğiz. Ortaca’ya 55 Milyon 262 Bin TL’lik yatırım yaptık. Önümüzdeki dönem Dünya Bankasından aldığımız 900 Milyon TL ile Bodrum Turgutreis’ten Seydikemer’e alt yapıda yapacağımız onlarca proje var.” İfadelerini kullandı.

Gürün, “Siyasetin seviyesini yükseltmemiz lazım”

Seçim sonrasında herkesin yüz yüze bakacağını hatırlatan İttifak adayı Gürün, şunları söyledi; “Benim ağzımdan diğer arkadaşlar için negatif laf duyan var mı? Olmaz. Duyamazsınız. Çünkü siyasetin seviyesini yükseltmemiz lazım. Bir birimize acımasızca eleştiriler getirmememiz gerekiyor.  Tabi ki söylenmesi gereken şeyleri usulüne uygun söyleyip vatandaşla paylaşabiliriz. Ama ağız dolusu sivri dille bunu yapmamız gerekiyor. Ben sadece bu seçimde diğer girdiğim seçimlerde de hiç kimseye dil uzatmamaya çalıştım.”

BENZER HABERLER