VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 29 Mart 2019 19:49:53

0 Yorum

Gürün Vatandaşları Sandığa Davet Etti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 2014 yılında Büyükşehir olan Muğla’da 5 yılda yapılanları değerlendirdi ve 31 Mart’ta tüm vatandaşları sandığa giderek demokratik haklarını kullanmaya davet etti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 2014 yılında Büyükşehir olan Muğla’da 5 yılda yapılanları değerlendirdi ve 31 Mart’ta tüm vatandaşları sandığa giderek demokratik haklarını kullanmaya davet etti

2014 yılında Büyükşehir olan 14 ilden biri olan Muğla’nın 5 yılda büyük mesafe kat ettiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün temeller attıklarını, vatandaşları güvenli yollarla birbirlerine bağladıklarını önümüzdeki dönemde de açılışlar yapacaklarını, alt ve üst yapısıyla örnek bir şehir yaratacaklarını belirtti.

Başkan Gürün; “Muğlamızı sağlam temeller üzerinde geleceğe taşıyoruz”

Millet İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla, 13 bin 247 kilometrekare yüzölçümü ile İstanbul’un yaklaşık üç katı büyüklüğüne, 1480 kilometre kıyı şeridi ile Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip bir il. 2018 nüfus sayımına göre Muğlamızın nüfusu 967 bin 487. Birbirinden değerli 13 ilçesi olan Muğlamızın yazlık nüfusu ise 3-4 milyonu bulmaktadır. Büyükşehir yasasının amacı yaşadığımız şehirler için alınacak kararlarda ve hizmetlerde bütünlük olmasıydı. Yeni kurulan bir belediye olarak çalışmalara bir yıl öncesinden başlamanın da avantajı ile ilk olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi meclisimizde oy birliği ile 1/25.000 nazım imar planını geçirdik. Yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamızın geleceğini planladık. Yüzde 68 orman varlığına, doğal güzelliklere sahip şehrimizi korumak için Katı Atık Tesisleri, tıbbi atık merkezi, hafriyat alanlarına ve kıyılardan teknelerle atık alımına hizmetlerine önem verdik. Bodrum dışında Katı Atık düzenli depolama tesislerimizi tamamladık. Türkiye’de ilk olan hizmetimiz kıyılardan atık alım teknelerimizle Göcek ve Gökova koylarından atık topluyoruz. Muğla genelinde ulaşımda dönüşüm hizmetini başlatarak yüzde 96 seviyesine ulaştık. Artık vatandaşlarımız modern, engelli rampalı, kameralı araçlarla il genelinde seyahat edebiliyor. Tarımdan sağlığa, alt yapıdan yollara, spordan kültüre Muğla 5 yılda büyük ilerleme kaydetti. İlk dönemimizde temelleri attık, açılışlar yaptık. Muğlamızı sağlam temeller üzerinde geleceğe taşıyoruz.” dedi.

2019-2024 döneminde Büyükşehir Belediyesi ailesi olarak Muğla’da başlattıkları projeleri devam ettireceklerini ve yeni projelerle vatandaşların yanında olacaklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı adayı Dr.Osman Gürün Teknoköy, Bodrum Katı Atık Tesisi, alt yapıya yatırım, Eren Dağı, Yatağan Bağyaka Termal Tesisleri, tarımda kooperatiflere destek ve Muğla markalarının oluşturulması gibi projelerle değerli Muğla’ya değer katacaklarını belirtti. 

BENZER HABERLER