VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 28 Mart 2019 19:28:59

0 Yorum

Halk Kafe Uygulamasıyla Çay ve Tostu Ucuz Yiyeceksiniz

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca seçim gezileri kapsamında Karagedik Mahallesi’nde halkla kucaklaştı

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca seçim gezileri kapsamında Karagedik Mahallesi’nde halkla kucaklaştı.

Belediye Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantıya vatandaşlar ön sıralarda yer alabilmek için saatinden önce gelerek  toplantı saatini beklediler. Salonun içi tıklım tıklım dolarken, salon dışında da aşırı yoğunluk oluştu.

İlk Kez Düzenlenen Konvoy Alana Giremedi

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca seçim çalışması için Karagedik Mahallesi’ne geldi. Mahallelerdeki tüm toplantıları mitinge dönüşen Karaca için partililer bu kez konvoy sürprizi yaptılar. Karaca’yı yaklaşık 300 araçlık konvoy ile alan grubu bu kez başka bir sürpriz karşıladı. Toplantının yapılacak alan hınca hınç dolmuş insan seli oluşmuştu. Konvoyla gelen grup alana giremedi. Yaklaşık 300 araçlık konvoy Karaca’nın seçim müzikleriyle Karagedik Mahallesi’ne geldi. Karaca’yı meşaleler ile karşılayan Karagedik Mahallesi sakinleri, “Hoş geldin hizmet adamı, halkın adamı” sloganlarıyla karşıladı. Salon ve çevresini hınca hınç dolduran vatandaşlar Karaca ile kucaklaşarak salona girmesini sağladılar. Halkın kendisine gösterdiği ilgiden oldukça memnun kalan Karaca’ya, Seçim Komitesi Başkanı eski milletvekili Cumhur Yaka, CHP İlçe Başkanı Av. Ali Özgür Kullukçu, Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Mahalle muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü eşlik etti.

Konuşmasına dünyanın en güzel yerinde yaşadıklarını belirterek başlayan Karaca, “Fethiye’yi inşa ederken en önemli bina nedir biliyor musunuz? Sevgi, saygı ve güven binasıdır bizler bunu Fethiyelilerin kalbine, gönlüne girerek yapacağız. Halkın gönlüne girmeden yapılan hizmet değildir. Önce gönüllere dokunacağız, halkımız bize güvenecek, ondan sonra bizi hiçbir şey yolumuzdan alıkoyamaz, hizmet edeceğiz, onları; yaşamları mutlu, huzurlu sürdürmeleri için çalışacağız.

Mutluluk Endeksi En Yüksek Olan Yerler CHP’li Belediyeler

Ak Parti tarafından yapılan bir ankette insanların en huzurlu ve kendilerini güvenli hissettikleri mutluluk anketinde CHP’li belediyeler karşısına çıktı. Halk odaklı hizmet bizim işimiz. Hakka inanan maneviyatı olan bir insanım. Bizler ile ilgili son günlerde karalama kampanyası yapmaya çalıştılar bende bir şey bulamadılar bulamazlar, benim alengirli işlerim  asla olmaz. Gerçek Allah korkusu var bizde insanlara hizmet etme sevdası var. Ankara ve İstanbul rant lobisine karşı dik duruşumuzu sürdüreceğiz asla izin vermeyeceğiz. Bizlerin arkasında halk var, halka rağmen kimse bir şey yapamaz. Tek güvencemiz Halk ve Allah. Bizlerde bu kuvvetli gönül bağı olduğu sürece kimler gelirse gelsin Fethiye’ye hiçbir şey olmaz.

3 Bakan Fethiye İçin Söz Verdi, Peki Bugüne Kadar Neden Yapmadınız Engel Olan Mı Vardı?

Cumhurbaşkanı’mız geldi, Çevre Bakanı’mız, Turizm Bakanı’mız ve İçişleri Bakanı’mız geldi çeşitli vaatler verdiler. Bugüne kadar neden söz verdiklerinizi yapmadınız elinizden alan mı vardı, Fethiye Belediye Başkanı size engel mi oldu bu hizmetleri yapmadınız. Toki dediniz taksitleri 2 bin 500 lira halk nasıl ödeyecek bunu. Karaçulha’nın arkasında bir noktada bu Toki binaları yapılacak, ben sizlere  aynı fiyata Letoon hastanesinin orada daire bulurum. Bunlarda seçimi kaybetme telaşı var o yüzden gelip söze verip gidiyorlar. Neymiş efendim Fethiye Ak Partili Belediye olursa Toki yapılacakmış ve buna benzer sözler verdiler. Muğla merkez CHP’li oraya toki binaları yaptınız, demek ki bu sadece lafta kalan bir söz.

Cumhuriyeti Kuran Partililerden Terörist Olmaz

İçişleri Bakanı Sayın Soylu Cumhuriyeti kuran parti CHP’ye, Saadet Partisine, İyi Parti’ye Demokrat Parti’ye oy verenlere terörist imasında bulundu. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partililerden terörist olmaz, bizim terörle işimiz olmaz, bizler vatan millet bayrak sevdalısı insanlarız beni bilen bilir duruşum her zaman nettir. Siyaset uğruna bir sağa bir sola dönmem. İki buçuk aylık seçim çalışması döneminde hiçbir adayımıza çamur atmadım atmayacağım, çok seviyeli bir seçim dönemi geçiyoruz.

Bana Boşuna Çamur Atmayın, Altına Çamur Düşese de Değerini Kaybetmez, Çünkü Çamur Yapışmaz

Bana çamur atanlara sesleniyorum, altın çamura düşse de değerini kaybetme çünkü bize çamur yapışmaz. Gelen bütün bakanlar bizimle uğraşıyorlar. Ben işime halkımıza bakıyorum. Seçimler gelir gider Fethiye’de her zaman yüz yüze bakacağız. Hakkımda farklı ithamda bulunanlara yanıt vermesini bilirim ama vermeyeceğim. Biz yolda yürürken yolda bulduklarımıza yanımızdakileri değişmeyiz. Halk kendisine dokunan, değer veren, dinleyen, derdiyle dertlenen üzüntüsüyle üzülen yöneticiler istiyor. Ben onlarlayım. Sevinçli günlerde herkes yanında olur.

Fethiye 2019-2024 yılları arası 600 Milyon Liralık Yatırım Yapılacak

Başkan Saatcı’ya biz kez daha yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. 1 Nisan günü Allah’ın izniyle kendisini ziyaret edeceğiz. Siyasiler arasında husumet olur ancak bunun zararını vatandaşlar çekmemeli, benim Fethiye’m çekmemelidir.  Ben 5 yıl boyunca Muğla’ya mahalle muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızı sorunları çözülsün diye götürdüm, yardımcı oldum. Fethiye Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi arasındaki sorun nedeniyle sıkıntıyı vatandaş çekti. Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye’ye 134 Milyon liralık yatırım yaptı 5 yıl içinde Fethiye’den ise 84 milyon lira olarak aktarılan borcun 20 milyonu ödendi geriye 60 milyon lira kaldı. Bakın Muğla Büyükşehir Belediyesi ilki Fethiye’de gerçekleştirdi ve Çırpı Mevkii’ndeki çöpten elektrik üretmeye başladı. Çöp kokusu giderildi artık.

Ben Vefalı Bir İnsanım

Fethiye’ye yapılan; Patlangıç yolu, Kaya yolu, arıtma tesisi ve Esenköy yolu konuşulmuyor. Yapılan hizmetleri görmemek nankörlüktür ben vefalı bir insanım. Kumluova’da Belediye Başkanlığı yaparken dönemin çevre bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar’dan destek aldım ve onun resmini de Kumluova’da astım. Ben ayrım yapmam kim bir çivi çakarsa bizler onlara teşekkürde ederiz, vefa da gösteririz.

Halk cafe uygulamalarını hayata geçirerek düşük fiyatlarla çay içeceksiniz, tost yiyeceksiniz

Ben çiftçi Yörük çocuğuyum üreticinin çektiği sorunları biliyorum. Kuracağımız birlik ve kooperatifler aracılığı ile alım garantili ürünler üretilecek.  2 bin kişi istihdam edilecek. Dünya’nın en büyük çiçek üreten ülkesi Hollanda’da yine bu şirketin ortağı bir Türk. Fethiye’de çiçek üretimini de alım garantili olarak yaparak yurt dışına satacağız. Tüm Fethiye’de olduğu gibi mahallelerde de imar sorunu alt yapı sorunu var. Bunlar mutlaka çözülecek, projelerimiz hazır. Çocuklarımız için parklar yapılacak. Ara yollar sıcak asfalt olacak. İmar uygulaması olmadan resmi talepleri yerine getirmek zor o nedenle mutlaka imar çözülecek ve bu talepler de yerine gelecek. Karagedik mahallesinde para kurulması için çalışacağız. Düğün salonu yapacağız. Park yapacağız. Halk cafe uygulamalarını hayata geçirerek düşük fiyatlarla çay içeceksiniz, tost yiyeceksiniz, vakit geçireceksiniz. Biz Fethiye’yi Fethiye’den yöneteceğiz bu çok önemli. Camilerimizin temizliği, tamir, tadilat belediye tarafından yapılacak bu asli görevimiz.”dedi. Konuşmanın ardından Karaca ile vatandaşlar uzun süre fotoğraf çektirdi.

BENZER HABERLER