VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 19 Temmuz 2019 21:10:29

0 Yorum

İnlice Halk Plajı Yoğun İlgi Görüyor

Fethiye Belediyesince İnlice Plajında yapılan düzenleme sonucunda, Fethiyeliler yıllardır özlemi çekilen halk plajına kavuşmuş oldu

Fethiye şehir merkezinde halkın ücretsiz olarak kullanabileceği bir plajın olmaması, koyların ücretlerinin oldukça yüksek olması nedeniyle birçok vatandaş bu plajlardan yararlanamamasından yola çıkan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, İnlice Plajında gerekli düzenlemeleri yaptırarak, kullanışlı bir halk plajı olmasını sağladı. Değişimle birlikte yoğun ilgi gören halk plajında neredeyse “iğne atılsa yere düşmeyecek” doluluk yaşanıyor.

Yeşilin Maviyle Buluştuğu, Doğa Harikası İnlice Plajı

Fethiye Belediyesi İnlice Halk Plajı’nda engelliler, gazilerin kendileri ve şehit yakınları otopark, şemsiye, şezlong ücreti ödemiyor. Dünya klasik müziği eşliğinde doğayla baş başa, yeşilin ve mavinin buluştuğu Göcek İnlice Plajında spor yapmak isteyenler için Voleybol sahası da bulunuyor. Plaja yaya olarak gelen vatandaşlardan giriş ücreti alınmazken, aracıyla gelenlerden otopark ücreti olarak gün boyu 10 TL, şezlong ve şemsiye için de 10 TL ücret alınıyor. İnlice Plajı ve otoparkında güvenlik önlemleriyle halkın huzur ve güven içinde tatillerini geçirmeleri sağlanıyor. İlginin yoğun olduğu İnlice Plajı’nda, tatilcilerin günlük ihtiyaçlarını karşılayacak büfe, duş, soyunma kabinleri gibi tesisler de yer alıyor.

Teşekkürler Alim Karaca

Seçim döneminde Fethiyelilere halk plajı sözü veren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür telefonları yağıyor. Fethiyelilerin yanı sıra tatil için gelen vatandaşların da kullandığı İnlice Plajı Mavi bayrak almaya aday plajlar arasında gösteriliyor. Plajda görevli personeller de sürekli olarak eğitime alınarak hizmet kalitesinin daha da artırılması amaçlanıyor.

Halk Plajı Sayısı Artırılacak

Fethiye Belediyesi tarafından ilk kez uygulamaya koyulan ve halkın da büyük takdirini kazanan halk plajı uygulamasının ilki İnlice Mahallesi’nde yapılmıştı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca sezon bitmeden bir halk plajını daha Fethiyelilerin kullanımına sunmak için yoğun çaba harcadıklarını belirtti. Halk Plajları yöreye uygun şekilde dizayn edilerek, doğayla iç içe peyzaj düzenlemesi yapılacak.

BENZER HABERLER