VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 06 Ekim 2018 16:23:37

0 Yorum

Kalp Krizi Geçiren Özer Olgun hayatını kaybetti

Eski Belediye Başkanı Özer Olgun, Kaya Köyü Kuyubaşı Kahvesinde kalp krizi geçirmesinin ardından kaldırıldığı hastaneye tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu

Eski Belediye Başkanı Özer Olgun, Kaya Köyü Kuyubaşı Kahvesinde kalp krizi geçirmesinin ardından kaldırıldığı hastaneye tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu

Edinilen bilgilere göre; Fethiye siyasetinin duayenlerinden olan Eski Belediye Başkanı Özer Olgun, öğle saatlerinde Kaya Köyü Kuyubaşı kahvesine gitti. Kaya Köylü olan Özer Olgun, Kuyubaşı Kahvesinde Nea Makri’den gelenler ile vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Eski Belediye Başkanı Özer Olgun, mübadele ve Kaya Köyü hakkında belgesel için söyleşi yapmasının ardından fenalaşarak kalp krizi geçirdi. Vatandaşlarca ilk müdahalesi yapılan Özer Olgun ambulansla hastaneye sevk edildi. hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan özer Olgun hayata gözlerini yumdu.

Yaşamı boyunca demokrat ve halkçı çizgisinden ödün vermeyen Özer Olgun'un vefatı sevenlerini yasa boğdu. Özer Olgun 7 Ekim Pazar Günü ikindi namazına müteakip Yeni Cami'de kılınacak cenaze namazının ardından taşyaka Mezarlığına defnedilecek.

1977-1980 ve 1989-1994 Yılları arasında 2 dönem belediye başkanlığı yapan, siyasetteki dürüstlüğü nedeniyle “Yemedim, yedirmedim” sözüyle anılan Özer Olgun, Fethiye’nin kanalizasyon ve arıtması ile birlikte körfezin temizliğini Devlet Planlama Teşkilatının programına aldırarak kredi bulmuş, seçimi kaybetmesinin ardından adı geçen krediyle Fethiye arıtma tesisi ve kanalizasyonu yapılmıştı.

Özer Olgun'un Belediye Başkanlığı yaptığı 1989-1994 yılları arasında; Fethiye’nin imar planı hazırlanmış, 18. Madde uygulamasıyla düzenli kentleşmenin yolu açılmıştı.

 

 

BENZER HABERLER