VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 26 Mart 2019 14:11:18

0 Yorum

Karaca “Biz Hiç Kimseye Hayal Satmıyoruz”

CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca seçim gezileri kapsamında Taşyaka Mahallesi Keloğlu mevkiinde yaptığı konuşmada, hiç kimseyle kavga etmeden geldiklerini belirterek, “Şehri ranta, büyük sermaye gruplarına teslim etmeyeceğiz

CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca seçim gezileri kapsamında Taşyaka Mahallesi Keloğlu mevkiinde yaptığı konuşmada, hiç kimseyle kavga etmeden geldiklerini belirterek, “Şehri ranta, büyük sermaye gruplarına teslim etmeyeceğiz” diye konuştu

CHP Fethiye İlçe Başkanı Özgür Kullukçu, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyelerinin de katıldığı toplantı diğer mahallelerde olduğu gibi mitinge dönüştü. Vatandaşlar Karaca’yı Türk bayrakları ve CHP flamalarıyla karşılarken, farklı siyasi partili vatandaşların da Karaca için geldiği gözlendi.

Sözlerine halkı selamlayarak başlayan Karaca, “Hedefimiz Fethiye’nin sorunlarının çözülmesi ve tüm halkımızın mutlu bir şekilde hayat sürmesi.” dedi.

Karaca: Tüm Mahallelere Eşit Muamele Edeceğiz  

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, konuşmasında; “her mahallenin kendine özgü sorunları olduğunu, seçimleri kazandıktan sonra mahalleler arasında ayrım yapmadan çalışacaklarını, Fethiye’deki 41 mahallenin altyapı, imar, sosyal tesis, yol, park, ulaşım, kaldırım, kanalizasyon gibi ortak sorunları olduğunu, bazı mahallelerin ise özel sorunları bulunduğunu” ifade etti.

Alim Karaca, konuşmasına; “Proje ekibimizle birlikte, çeşitli çevrelerle görüştük. Üniversite camiasından, yerli ve yabancı uzmanlardan, sivil toplum örgütlerinden, iş çevrelerinden fikirler, öneriler aldık. En önemlisi de, sizlere, değerli Fethiyelilere sorduk. İş takvimimizi, planlamalarımızı, önceliklerimizi bunlara göre belirledik. Biz hiç kimseye hayal satmıyoruz. Fethiye’nin gerçekten ihtiyaç duyduğu konularda, hayata geçirebileceğimiz projelerle, hiç kimseyle kavga etmeden geliyoruz.” şeklinde devam etti.

CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, konuşmasının devamında; “Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte uyumlu bir çalışma sergileyerek, 2014-2019 yılları arasında yapılan hizmetlerin iki katını yapacağız. 600 milyon Liralık bir bütçe oluşturduk.

1 Nisan sabahı göreve başladığımızda ilk işimiz, Başkanlık makamındaki kapıyı söktürmek olacak. Vatandaşla Belediye başkanı arasındaki tüm engelleri kaldıracağız. Herkes şehrini yönetmesi için görevlendirdiği başkanı görecek, derdini doğrudan anlatacak.

Bizim geçmişte neler yaptığımızı Kumluova’ya bakarak görebilirsiniz. Muğla bölgesinde Belediye olarak okul yapan ilk belediye biziz. Halkın ve hayırseverlerin destekleriyle ilkokul, ortaokul ve lise yaptık. Çok sayıda öğrencimize burs verdik. Öğrencilerimizi Fethiye’ye 5 yıl boyunca ücretsiz taşıdık. Belediyecilik tecrübemiz yeterince var.

Şimdi daha geniş imkanlarla daha iyisini Fethiye’de yapmaya talibiz. Yaşlısıyla genciyle toplumun her kesimi kendi mahallesinde yaşamaktan zevk alacak.

Seçildiğimizin ertesi günü rozetimizi çıkaracağız, partili, partisiz ayrımı asla olmayacak

            Kimseyle kavga etmeden, ayrım yapmadan belediyecilik yapacağız. Seçildiğimizin ertesi günü rozetimizi çıkaracağız, partili, partisiz ayrımı asla olmayacak. Belediye başkanı ilçesinin sorunlarına çözüm üretendir, mazereti olmaz. Bunu yaparken Fethiye’ye asla kötülük etmeyeceğiz. Şehri ranta, büyük sermaye gruplarına teslim etmeyeceğiz, bizim kendimizden şüphemiz yok, bizim geçmişimizi araştıranlar bilsinler ki, şaibeli, akçeli işlerde hiç olmadık. Enerjimizi halkımız için harcarız.” ifadelerini kullandı.

Karaca, sözlerine “Hem tarıma, hem de turizme destek olma konusunda iddialıyız. Belediye bünyesinde kuracağımız “Proje Destek Birimi” ile sivil toplum kuruluşlarına ve talep eden her Fethiyeliye projelerinde destek vereceğiz.

Ayrıca, öncelikli hedeflerimiz arasında, üretim ve tüketim kooperatifleri kurarak, Belediye’nin alım garantisiyle köylülerimizden ürünlerinin satın alınması, bu ürünlerin büyükşehirlere bu kooperatif üzerinden satılması yer alıyor. Kooperatiflerden elde edilecek gelirler ise öğrencilerimize burs olacak, üreticimize tohum olarak geri dönecek, mahallelere hizmet olarak yansıyacak.

Yerel ekonomimizin diğer ayağı olan turizm sektöründe de köklü değişiklikler yapacağız. Şu an Fethiye’de daha ziyade sezona dayalı bir turizm modeli geçerli, biliyorsunuz. Biz bunun yerine, turizm faaliyetlerini çeşitlendirerek 12 aya yayacağız.

Fethiye turizmini daha üst seviyelere çıkartabilmek için her şeyden önce Fethiye körfezini temizlememiz gerekiyor. Bunun için hem Türkiye’de, hem de yurtdışında çeşitli uzmanlarla, akademisyenler ile görüştük, görüşlerini aldık. Körfez temizliğini yurt dışından bulacağımız uzun vadeli, düşük faizli krediler ve uluslararası hibe yoluyla yapacağız.

Biliyorsunuz, turizm şehri Fethiye’mizin önemli bir eksiği de, Fethiye’ye layık bir Kongre ve Fuar Merkezi’mizin olmaması. Şehrimize mutlaka modern bir Kongre ve Fuar Merkezi kazandıracağız. 

Ayrıca, iklimi ve coğrafyası çok uygun olan Fethiye’de spor turizmini geliştirmek amacıyla, yerli ya da yabancı spor kulüplerinin kış kampı yapmaları için gerekli tesisleşmeyi sağlayacağız.

Fethiye şehir girişlerinin Fethiye’mizin doğal güzelliklerine hiç yakışmadığı, mutlaka ciddi bazı önlemler alınması gerektiği yıllardır söylenir, durur ama ne hikmetse bu konularda ciddi bir adım da atılmaz. Biz hem şehrin ana girişlerini Fethiye’ye yakışır bir hale getireceğiz.

Fethiye’yi bir avuç siyasi şahsiyet ve bürokrat yönetmeyecek. Şehrimizi ortak akıl ve uzlaşma ile yöneteceğiz.

Halkçı bir Belediye olarak, mahallelerimizde Mahalle Meclisleri kuracağız ve vatandaşlarımızdan gelecek talepler, teklifler öncelikle buralarda değerlendirilecek. Ayrıca, faal olmayan Kent Konseyi bundan sonra etkin bir şekilde çalışacak.

 Fethiye Belediyesi’nde hizmet standartları önceden düzenlenecek. Gerekli evraklar bir liste halinde açıkça belirtilecek, ekstra evrak istenmeyecek, o işlemin normal şartlarda ne kadar zamanda biteceği belirtilecek.

Fethiye’yi bir avuç siyasi şahsiyet ve bürokrat yönetmeyecek. Şehrimizi ortak akıl ve uzlaşma ile yöneteceğiz. Halkın taleplerini asla kulak ardı etmeyeceğiz.” diyerek son verdi.

CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, konuşmasının ardından, vatandaşların fotoğraf isteklerini karşılıksız bırakmadı. Yaşlıların ellerini öpüp dualarını istedi, gençlerle selfie çektirdi.

BENZER HABERLER