VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 15 Nisan 2019 20:49:48

0 Yorum

Karaca Görevi Devraldı

Seçimin ardından önceki günlerde mazbatasını alan Fethiye Belediye Başkanı CHP’li Alim Karaca, eski belediye meclis üyesi Alaattin Yıldırım’dan görevi devralarak resmen görevine başladı

Seçimin ardından önceki günlerde mazbatasını alan Fethiye Belediye Başkanı CHP’li Alim Karaca,  eski belediye meclis üyesi Alaattin Yıldırım’dan görevi devralarak resmen görevine başladı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, belediye başkanlığı görevini devralmak için geldiği Fethiye Belediyesi binası önünde Fethiye Belediyesi personeli ve Fethiye Belediyesi Bandosu ile yoğun bir kalabalık eşliğinde karşılandı. Partililerinin ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Alim Karaca’nın belediye binası önüne gelişinde Fethiye Belediyesi Bando takımı marşlar çaldı.  Devir teslim törenine; Başkan Alim Karaca, eşi Çiğdem Karaca ve çocukları, CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, CHP eski milletvekilleri Sami Gökmen ile Ali Cumhur Yaka, belediye meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Devir teslim töreninde izdiham yaşandı. Belediye Başkanlığı makamına gelen Başkan Alim Karaca’nın ilk işi duvara Atatürk tablosu asmak oldu.

“Fethiye’nin Çehresini Değiştireceğiz”

Devir teslim töreninde konuşan Alim Karaca, “İsterdim ki 20 yıl görev yapan belediye başkanımız Behçet Saatcı’da burada olsun. Ama ben televizyon programlarında söyledim. Ben bu seçimi 31 Mart’ta ekibimle birlikte kazanacağım ve ben Fethiye Belediye Başkanımızı mührü almak için ziyaret edeceğim demiştim. Biz bu seçimi kazandık ve bugünde buradayız. Alaattin Bey’in karşılama nezaketinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Alim Karaca, “Fethiye’de hayal ettiğimiz ve hayallerimizi gerçekleştirmek üzere açıklamış olduğumuz projelerin hepsini 5 yıl içerisinde tek tek hayata geçirmek istiyoruz. Cumhuriyet tarihinde Fethiye’nin hiçbir zaman hayata geçiremediği 500-600 milyonluk yatırımla 5 yıl içerisinde Fethiye’nin çehresini değiştireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün Fethiye için tam 350 milyon gibi büyük bir rakamı Fethiye’ye ayırdı. Bizim belediyemizin de 114 milyon gibi gerçekleşen bir bütçesini tahmin edersiniz ki toplamda bunu da 130-140 milyona çıkacağız. Ve toplamda büyükşehir ile birlikte 500-600 milyon gibi bir rakamı Fethiye’ye getireceğiz. Sadece 2 belediye değil birçok hibe fonlarında; Güney Ege Kalkınma Ajansı, ÖÇK, AB gibi hibe fonlarından proje merkezi kurarak proje bilim merkezimizin oluşturacağı projelerle milyonlarca hibeyi Fethiye’ye getireceğiz. Bunun çalışmalarını uzun zamandır yapıyoruz. Ve önümüzdeki günlerde de projelerimiz hayata geçtiğinde hep beraber göreceksiniz ki doğru bir karar verdiniz, doğru bir belediye başkanı seçtiniz” dedi.

“Art Niyetli Olan Ve Akçeli İşlere Karışan Hiçbir Personelimizle Çalışmayacağız”

Konuşmasına devam eden Başkan Alim Karaca, “Bizimle birlikte yürüyen hiçbir vatandaşımız oy versin vermesin Fethiye’de yaşayan 160 bin kişiyi lütfen kucaklayın. Biz birlik ve beraberlik istiyoruz. Nasıl ülkemizde birlikte ve beraberlik istiyorsak Fethiye’mizde de birlik ve beraberlik istiyoruz. Ben Alim Karaca ve Fethiye Belediye Başkanı olarak 160 bin vatandaşımızdan hiçbirini ayırt etmiyorum. Oy verene de vermeyene de teşekkür ediyorum. Aynı hassasiyeti belediye personelinden de bekliyorum. Belediye personelimiz mutlaka ama mutlaka 160 bin kişiyi kucaklamak ve onların refah ve huzuruna katkı sağlamak zorunda. Katkı sağlayamayacak, art niyetli olan ve akçeli işlere karışan hiçbir personelimizle çalışmayacağız. Bedeli ne olursa olsun burada yaşayan vatandaşlarımızın huzuru ve refahına katkı sağlamak zorunda. Ve ben bunun bedelini karşılarım, Yürümeyen, vatandaşımızla birlikte olmayan hiçbir personelimiz kusura bakmasın bu belediyeden içeri giremez” dedi. Karaca, “Bizler gelip geçiciyiz. Bugün seçildik olur ya vatandaş, halkım istemezse 5 yıl sonra seçilmeyebiliriz. Ama burada kalıcı olan bazı unsurlar Fethiye’miz için katkı sağlamaya devam edecekler. Devletin bütün kurumlarıyla uyumlu bir şekilde bizler de çalışmaya devam edeceğiz. Nasıl Kumluova’daki Belediye Başkanlığı döneminde herkesle uyumlu çalıştıysam, devletin bütün kurumlarıyla uyumlu çalışıp ve Kumluovama, küçücük beldeye Fethiye Belediye’sinin yüzde 1 bütçeli belediyede o güzel hizmetleri yapıp defalarca yılın belediye başkanı seçildiysem, onur ve takdir belgeleri aldıysam burada da devletimizin bütün kurumlarıyla istişare halinde Fethiye’mizi yönetip, onlarla birlikte amirlerimizle birlikte saygılı bir şekilde Fethiye’mize güzel hizmetler yapmak için el ele verip yürümek istiyoruz” diye konuştu.

BENZER HABERLER