VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 29 Mart 2019 19:59:23

0 Yorum

Nagihan Bulut “Sandığa Gidin”

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, “Tüm seçmenler sandığa giderek seçme hakkını kullanmalıdır. Bu bir vatandaşlık görevidir” dedi

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, “Tüm seçmenler sandığa giderek seçme hakkını kullanmalıdır. Bu bir vatandaşlık görevidir” dedi

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, seçime 1 gün kala seçmenlere çağrıda bulundu. Seçme hakkının bir vatandaşlık görevi olduğunu vurgulayan Nagihan Bulut, tüm seçmenleri bu görevi yerine getirmek için sandığa davet etti. Bulut, “Yasal düzenlemelere ve geçen seçim tarihlerine baktığımızda normal şartlarda 5 yıl boyunca seçim olmayacağı görünüyor. Bu nedenle 31 Mart’ta yapacağımız seçim çok önemli. Bu seçim, ekonomideki olumsuz gidişattan rahatsız olduğumuzu hükümete göstermek, kendilerine ve ekonomiye çeki düzen vermeleri konusunda uyarmak için çok iyi bir fırsat. 5 yıl çok uzun bir süre. Belli bir seviyeye gelmiş, belli bir kalite standardını yakalamış olan Fethiye’de bayrağı daha yukarıya taşımak gerekiyor. 5 yıl kaybetmeyi göze alamayız. O yüzden 31 Mart’ta iyi bir seçim yapmalıyız. Çünkü seçtiklerimizi uyarabileceğimiz yakın zamanda bir seçim tarihi yok. Fethiye’ye 5 yıl iyi hizmet yapılmaması demek Fethiye’nin 10 yıl geriye gitmesi demektir. Kimsenin de Fethiye’ye bu kötülüğü yapmaya hakkı yok” dedi.

Bulut’tan diğer adaylara teşekkür

Adayların uzun zamandır kendilerini tanıtmak için çalıştığını belirten Bulut, seçmenin sağduyusuna inandığını söyledi. Nagihan Bulut, “Barış ve kardeşlik içinde bir seçim geçirdik. Türkiye’ye örnek olduk. Bu sürecin bu kadar naif geçmesine katkıda bulunan tüm adaylara, parti yöneticilerine ve mensuplarına şahsım ve ekibim adına teşekkür ederim. Bu bile Fethiye olarak geldiğimiz seviyenin göstergesi, Fethiye’nin diğer şehirlerden farkıdır. Seçim sürecinin nezaket içinde geçmesinden kendime de pay çıkartıyorum; bir kadın adayın da bu yarışın içerisinde olmasının seviyeyi arttırdığını düşünüyorum. Biz projelerimizle yarıştık. Seçimin her türlü sonucunun artılarını ve eksilerini seçmene anlattık. Seçmenle aramıza masa, mikrofon, kürsü koymadık; aynı zemine ayak basarak, göz göze bakışarak, sarılarak konuştuk. Dilimizin döndüğünce kendimizi anlattık. Bundan sonra karar seçmenindir. Söz sırası seçmendedir. Noktayı seçmen koyacaktır. Ben vatandaşlarımızın sağduyusuna inanıyor ve güveniyorum. Seçmenimiz ne karar verirse bir bildiği vardır diyorum” diye konuştu.

“Allah bana doğru yoldan ayrılmayan bir yönetici olmayı nasip etsin”

Seçimlerin bir yarış olduğuna vurgu yapan Bulut, seçimlerin geçici dostlukların baki olduğunu söyledi. Göreve geldiğinde Fethiye’yi Fethiyelilerle yöneteceğini söyleyen Bulut, “Ben yaptım oldu mantığı ile iş yapmak benim zihniyetimde yok. Bir iş yapılacaksa ilk önce o işten etkilenecek insanlara sorulmalıdır. Sonra planlama yapılmalı ve harekete geçilmelidir. Bu şehri ortak akılla yöneteceğiz. Herkes sözünü, fikrini, ahlak kuralları içerisinde rahatlıkla söyleyebilecek. 1 Nisan’da, inşallah, Fethiye tarihinde yeni bir sayfa açacağız ve o sayfaya ne yazılacaksa birlikte yazacağız. Eğer vaat ettiklerimi yapacaksam Allah bana bu görevi nasip etsin. Verdiğim sözü tutamayacaksam hiç gerek yok. Ben başkan doğmadım ama her zaman iyi bir vatandaş olmak, memleketime faydalı bir insan olmak için çalıştım, böyle evlatlar yetiştirdim. Allah, bana, doğru yoldan ayrılmayan bir yönetici olmayı bana nasip etsin” sözlerini kaydetti.

Oyunu Silkar İlköğretim Okulu 1340 nolu sandıkta kullanacağını belirten Nagihan Bulut, sonrasında sandıkları gezeceğini ve seçim sonuçlarını İyi Parti Fethiye İlçe Başkanlığı Binası aynı zamanda seçim ofisi olan yerde partililerle birlikte takip edeceğini kaydetti.

BENZER HABERLER