VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 02 Ağustos 2019 17:56:36

0 Yorum

Salih Erbay CHP’den İhraç Ediliyor

CHP’den 3 dönem Köyceğiz Belediye Başkanlığı yapan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay’ın babası Salih Erbay, İl Disiplin Kurulu tarafından partiden kesin çıkarma cezası verildi

CHP’den 3 dönem Köyceğiz Belediye Başkanlığı yapan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay’ın babası Salih Erbay, İl Disiplin Kurulu tarafından partiden kesin çıkarma cezası verildi

2014 Seçimlerinde CHP'nin Köyceğiz Belediye Başkanı Adayı olan Salih Erbay, seçimi 13 oyla kaybetmişti. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de aday adayları arasında bulunan ve Köyceğiz’de 3 dönem belediye başkanlığı yapan Salih Erbay aday gösterilmemiş, Hüseyin Erol aday gösterilmişti.

Seçim sonunda AKP Köyceğiz’i 11 bin 682 oy ile kazanırken, CHP 11 bin 421 oy ile ikinci olmuştu. Belediye Meclisi üyeliklerinde ise CHP 11 Bin 489 oy ile ilk sırayı alırken, AKP 11 Bin 409 ile ikinci olmuştu.

CHP İl Disiplin Kurulu düzenlediği toplantıyla 31 Mart Yerel Seçimlerinde başka bir parti adayının lehine propaganda çalışmalarına katıldığı gerekçesiyle disipline sevk edilen üyelerin durumunu görüştü.

Disiplin kurulunca, haklarında soruşturma açılan ve tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen üyelere parti tüzüğü gereğince “kesin çıkarma” cezası verilmesi kararı alındı.

CHP Tüzüğü’nün ilgili maddelerine aykırı eylemler gerekçesiyle “kesin çıkarma” cezasına karar verilen isimler arasında CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay’ın babası Salih Erbay ile Ortaca CHP’nin çeşitli kademelerinde uzun yıllar görev yapan Orhan Karaçelik de yer aldı.

İl Disiplin Kurulunca partiden ihraç edilen Orhan Karaçelik, CHP Genel Merkezi Yüksek Disiplin Kuruluna, “Partide, hesap vermesi gerekenler hesap sormaya çalışıyorlar” diyerek İl Disiplin Kurulu kararına itiraz dilekçesini gönderdiğini belirtti.

Köyceğiz siyasetinin önemli isimlerinden Salih Erbay ise CHP’den 3 dönem Köyceğiz Belediye Başkanlığı yapmıştı. Toplantıda, disiplin kuruluna sevk edilen Salih Erbay, Özge Erbay, Birdal Uysal ve Mehmet Kemik sözlü savunma yaptı. Üyelerin kararın tebliğinden itibaren 10 gün içinde CHP yüksek disiplin kuruluna itiraz hakkı olduğu öğrenildi. 

BENZER HABERLER