VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 23 Kasım 2018 19:17:35

0 Yorum

Şehit Fethi Bey Parkı’na ‘Jüri Özel’ ödülü

Şehit Fethi Bey Parkı; Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Belediyecilik Proje Yarışması’nda 83 proje arasında Jüri Özel ödülüne layık görüldü 83 proje yarıştı

Şehit Fethi Bey Parkı; Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Belediyecilik Proje Yarışması’nda 83 proje arasında Jüri Özel ödülüne layık görüldü

83 proje yarıştı.

Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması Jüri Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Hacer Mutlu Danacı da, yerel yönetim anlayışının geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya 24 belediyenin 83 proje ile katıldığını söyledi. Yarışmada Fethiye Belediyesi tarafından yapılan bölgenin en büyük parkı olan Şehit Fethi Bey Parkı, Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Durmuş Sazcı aldı.

Konuşmaların ardından AKBB ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yarışmanın jüri üyelerine teşekkür belgesi vermesinin ardından dereceye giren belediyelerin ödülleri takdim edildi. Ödül töreninin ardından Mimar Sinan Kongre Merkezi’nin fuaye alanında ‘Belediyecilik Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Siyasetten uzak değerlendirmeler
Bu yarışmada en önemli handikabın bu işe siyasetin bulaşmaması olduğunu belirten Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, “Burada siyasi yaklaşımların ötesinde bir değerlendirme yapabilecek mekanizmanın kurulmasıydı. AKBB bu anlamda aldığı kararlar ile de çok önemli bir mekanizma ortaya koydu. Bir yandan teorisyenler, bir yandan da pratisyenler ile farklı bir mekanizmayı hayata geçirerek olabildiğince siyasi değerlendirmelerden uzak bir ödül programını düzenlemiş olduk.  Bu anlamda; AKBB meclisine ve meclis üyesi arkadaşlarıma, objektif kriterler anlayışında değerleme yapan jüri heyetine teşekkür ederim” dedi.

BENZER HABERLER