VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 02 Ağustos 2019 17:26:59

0 Yorum

Sen Ben Davasında Zarar 6 Milyon

2012 Yılında 1 Milyon Euro harcanarak yapımı tamamlanan Türkiye’nin ilk solar kurutma sisteminin, kullanılmasına izin verilmediği için bakımsızlıktan çürüdüğü, sen ben kavgasının sonucunda 1 Milyon Euro’nun çöpe atıldığı aç

Arıtma Tesisi Muğla’nın büyükşehir olmasının ardından Büyükşehir’e geçmiş, solar kurutma sistemi Fethiye Belediyesi’nde kalmıştı.  Dönemin Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile kavga etmesinin ardından, solar sistemi Büyükşehir’in kullanmasına da izin verilmediği dile getirildi. Başkan Karaca tesisin Büyükşehir’e devri için çalışma başlattı.

Muğla Büyükşehir Belediyesine Verilmedi

Fethiye Belediyesince yapılan açıklamada, dönemin Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın  Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile kavga etmesinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmeyen tesisin kullanımına da izin verilmediği, 2014 yılından beri kullanılmayan tesisin bakımsızlıktan çürüdüğü belirtildi.

Arıtma tesisinden çıkan çamurun kurutularak hacminin düşürülmesini sağlayan tesis, 2012 de görkemli bir törenle açılmış ve arıtma tesisinin olduğu Çatalarık Mahallesi’nde kokunun giderilmesi konusunda büyük bir öneme sahip olduğu açıklanmıştı.

Kullanılan makinelerin söküldüğü, 1 Milyon Euro’luk tesisin göz göre göre çürümeye sevk edildiği belirtilen açıklamada Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın tesisin büyükşehir belediyesine devri ile ilgili işlemleri başlatacağı kaydedildi.

“5 yıl da, 5 Milyon TL Zarar Var”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; “5 yıllık süreç boyunca Fethiye’mizin ve MUSKİ’nin kaybı 5 milyon liradır. Fethiye halkının paralarıyla yapılan bir tesisin nasıl atıl duruma geldiğini gördük. Bu tesis insanların egosuna yenik düşmüş durumdadır. Fethiye’mizin menfaatleri doğrultusunda yargıya intikal etmiş olan bu durumu en kısa zamanda sonuçlandıracağız. Muski’ye tahsisi konusunda hemen işlemleri başlatıyoruz. Muski elde ettiği geliri tabii ki bu bölgemizde harcıyor. Sayın Osman Gürün’ün de söylediği gibi 350 milyon liralık yatırımı Fethiye’mize yapacak. Biz de iki kardeş belediye olarak, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte buradaki bütün sorunların çözümü noktasında beraber hareket etmek konusunda kararlıyız” dedi.

BENZER HABERLER