VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 26 Mart 2019 18:55:23

0 Yorum

Sosyal medya oyunları sonucu değiştirmeyecek

Bağımsız Başkan Adayı Saatcı; sosyal medyada yayınlanan sahte anketler ve kendisi tarafından hazırlanmış gibi gösterilen siyasi içerikli görselleri değerlendirdiği konuşmasında, “Siyasi algı oyunları, kaybetmiş olmanın getirdiği a

Bağımsız Başkan Adayı Saatcı; sosyal medyada yayınlanan sahte anketler ve kendisi tarafından hazırlanmış gibi gösterilen siyasi içerikli görselleri değerlendirdiği konuşmasında, “Siyasi algı oyunları, kaybetmiş olmanın getirdiği aciziyetin sonucudur. Ne yaparsanız yapın, hiçbir şey değişmeyecek. Artık bu iş bitti. Geçmiş olsun.” dedi.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, özellikle sosyal medya platformları, siyasi algı operasyonlarının merkezi haline geldi. Bağımsız Aday Behçet Saatcı’nın adaylığını açıkladığı günden bu yana gördüğü ilgi ve önlenemez yükselişi, karanlık gurupları harekete geçirdi. Sosyal medya platformları üzerinden algı operasyonu yapmayı amaçlayan kimliği belirsiz kişiler, önce sahte anketlerle saldırıya geçti.

Sahte anketlerin seçmen üzerinde beklenen karşılığı bulamaması üzerine bu kez, tüm parti tabanlarından geniş destek bulan Saatcı üzerinde siyasi manipülasyon başladı. Parti logolu, ‘üç hilal’ ve ‘bozkurt‘ simgeli görsellerle, ‘kendi söylemi gibi yapılan’ paylaşımlarla seçimin favorisi olarak gösterilen Bağımsız Aday Saatcı’ya algı saldırıları başladı. Bağımsız Aday Saatcı’yı bir siyasi görüşe yakın göstermeyi hedefleyen bu görseller, kaynağı tartışılan yüksek miktarda para harcanarak sponsorlu (ücretli) yayınlarla Muğla’da seçmen algısını değiştirmeyi hedefliyor. Bağımsız Aday Saatcı’ya yapılan saldırılara tüm siyasi parti tabanlarından tepkiler yükselirken, seçmenlerin siyasi algı operasyonlarına gereken cevabı sandıkta vermesi bekleniyor.

Bağımsız Behçet Saatcı, ‘Bu iş bitti, Geçmiş olsun.’

Kendisine yönelik algı operasyonları hakkında konuşan Bağımsız Aday Saatcı, algı operasyonlarının, eğitim seviyesi yüksek Muğla seçmeni üzerinde hiçbir etkisinin olmayacağını söyledi. Sonucun artık belli olduğunu vurgulayan Bağımsız Aday Saatcı, “Bu sahte anketler, sosyal medyada açılan sahte hesaplar, bizim ağzımızdan çıkmış yada tarafımızdan hazırlanmış gibi gösterilen görseller, seçimi kaybetmiş olmanın getirdiği aciziyetin sonucudur. Siyasi algı oyunları ve iftiralar artık sonucu değiştirmez. Geçmiş olsun.” dedi.

“Çünkü Biz Halkın İttifakı’yız!”

Son olarak Ortaca-Dalaman Halk Buluşması’nda konuşan Başkan Saatcı, tüm partilere eşit mesafede olduğunu belirterek, “Bizim mücadelemiz ayrıştırmaya, ötekileştirmeye karşıdır. CHP’lisi de, Ak Partilisi de bizim. İyi Partilisi MHP’lisi de bizim. Demokrat Partilisi, Vatan Partilisi de bizim. Siyasi görüş ayrımı yapmaksızın herkes bizim. Çünkü biz Halkın İttifakı’yız” dedi.

BENZER HABERLER