VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 03 Nisan 2019 17:22:03

0 Yorum

Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

Çamköy Pazarında düzenlenen Agritech Tarım Hayvancılık Seracılık Gıda İhtisas Fuarı kapılarını 9’uncu kez ziyaretçilerine açtı

Çamköy Pazarında düzenlenen Agritech Tarım Hayvancılık Seracılık Gıda İhtisas Fuarı kapılarını 9'uncu kez ziyaretçilerine açtı 
Fethiye Belediyesi öncülüğü ve Fethiye Ziraat Odası’nın destekleriyle Çamköy Bekir Eser Kapalı Pazar yerinde organize edilen fuara, Türkiye ve yurt dışından 65 firma katıldı. 
Açılışı gerçekleşen fuarda sera, tarım teknolojileri ve ekipmanları, sulama sistemleri, fidecilik, peyzaj ve organik tarım, mekanizasyon alanlarında hizmetlerin tanıtımı yapıldı. Fuarın açılışına Muğla Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Muhammed Sevinç Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit ve çok sayıda davetli, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı. 
Fuarın açılış töreninde konuşan Muğla Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Muhammed Sevinç, tarımın ülkenin ekonomisi ve kalkınmasında çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. 
İhtiyaç olan gıdanın üretilip sağlıklı bir şekilde topluma ulaştırılması konusunda herkese büyük görev düştüğünü ifade eden Sevinç, "Üretimin artırılması için yenilikleri ve gelişmeleri takip etmek gerekiyor. Bu gelişme ve yeniliklerin tanıtıldığı yerlerden birisi de fuarlarımız. Ülkemizde ve uluslararası arenada kendimizi geliştirmek için yenilikleri takip etmemiz gerekli." dedi. 
MARFO Fuarcılık Turizm Müdürü Hakan Özel ise Fethiye'nin özellikle seracılık anlamında Türkiye’de önemli bölge olduğunu dile getirdi. Özel, 65 firma stant açtığını bildirdi. 
Fuar, 6 Nisan'da sona erecek. 

BENZER HABERLER