VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 24 Temmuz 2019 16:32:31

0 Yorum

T.C. İbaresi Tartışma Başlattı

Belediye tabelasına konan T.C. ibaresi, birçok vatandaşı mutlu etse de, eski Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın tepkisini çekti

Belediye tabelasına konan T.C. ibaresi, birçok vatandaşı mutlu etse de, eski Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın tepkisini çekti. Bu hareketle kendisinin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını iddia eden Behçet Saatcı’nın, sosyal medya hesaplarından olan Aykırı Başkan Behçet Saatcı hesabından yapılan açıklamada, tabelaya T.C. ibaresinin konulması siyasi şov olarak nitelendirildi. Saatcı seçimden 4 ay geçmesine rağmen hiçbir hizmetin yapılmadığını iddia etti. Öte yandan Belediye Başkanı Alim Karaca ise göreve geldiklerinde belediyeyi ciddi borç yüküyle teslim aldıklarını, önceden hazırlanan plansız bütçe nedeniyle bu sene ciddi sıkıntı yaşayacaklarını dile getirmişti

Eski Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın sosyal medya hesaplarından Aykırı Başkan Behçet Saatcı hesabından yapılan açıklama şöyle; “Seçimlerin üzerinden 4 ay geçmesine rağmen henüz hizmet anlamında bir şey yapamayanlar, Fethiyeyi köy görünümünde teslim alıp modern, çağdaş bir kent haline getiren, 20 yıl gecesini gündüzüne katıp Fethiyemiz için hizmetler yapan Behçet Saatcı’yı sorgulayamaz. 
Bu anlamda Fethiye Belediyesinin girişinde, Fethiyemize dışardan gelip belediyeye işi düşünlerin belediye binasını bulabilmeleri için yönlendirme amaçlı bulunan Fethiye Belediyesi tabelasında T.C. ibaresi yok diye kimse Behçet Saatcı’nın milliyetçiliğini sorgulamaya kalkmasın. 
T.C. ibaresi, belediye binasının girişinde ana tabelada yer alır. Fethiye Belediyesinin de ana tabelasında T.C. ibaresi her zaman vardı. 2013 yılında belediyelerden ve resmi kurumlardan T.C. ibaresi kaldırılırken Fethiye Belediyesinde kaldırılmamıştır. 
Behçet Saatcı’yı karalamak itibarsızlaştırmak isteyenler önce dönüp kendi geçmişlerine bakmalıdır. 
2009-2014 yılları arasında Kumluova Belediye başkanlığı yaptığı dönemde belediyenin ana tabelasında T.C. ibaresi bulundurmayanların yapmış oldukları siyasi şov inandırıcı gelmemektedir. Bu tür basit siyasi şovlar hem Behçet Saatcı’yı itibarsızlaştıramaz hem de yapılan bu itibarsızlaştırmalarla halkın gönlünde yer edinemezsiniz. 
Gönüllerde yer edinemeyenlerin de önümüzdeki 4.5 yılı tamamlayabilmeleri kolay olmayacaktır.”

BENZER HABERLER