VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 25 Haziran 2019 14:55:24

0 Yorum

Yapıyoruz Ediyoruzla Üniversite Kurulmaz

Fethiye üniversitesinin kurulması için başlayan çalışmaların durmasına tepki gösteren vatandaşlar “Aracılarla dosya göndermeyle sorun çözülseydi Fethiye cennete dönerdi. Bu işler yapıyoruz ediyoruz demeyle olmaz” diye konuştular

Fethiye Üniversitesinin kurulması için hiçbir gayretin sarf edilmediği haberimiz toplumda yankı uyandırdı. Haberimizin ardından FTSO Başkanı Osman Çıralı’nın yaptığı açıklama, neredeyse tüm iddialarımızı doğrularken, üniversite için çalışmaların durmasına tepki gösteren vatandaşlar “Aracılarla dosya göndermeyle sorun çözülseydi Fethiye cennete dönerdi. Bu işler yapıyoruz ediyoruz demeyle olmaz” diye konuştular

Fethiye Üniversitesinin kurulması için bir-bir buçuk yıldır hiçbir gayretin sarf edilmediği yolunda yayınladığımız haberimizde; Fethiye Seydikemer Meslek Kuruluşları Güçbirliği Platformunca 2017-18 yıllarında valilikten rektörlüğe, Muğla milletvekillerinden Fethiye ve Seydikemer’de ki tüm siyasi partiler ile Oda ve meslek kuruluşları yöneticilerine kadar ziyaret edilip destek alındığını dile getirdik. Düzenlenen kampanyalarla toplanan imzaların YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilme aşamasına geldiğine dikkat çektik. Fethiye Üniversitesinin kurulmasının TBMM’ne önerge verilmesi aşamasında tıkanıp kaldığını, hiçbir çaba harcanmadığını belirterek, çalışılıyormuş gibi tutum sergilenmesini eleştirdik.

Yapılan çalışmalar unutularak platformun düşüncesi çalışma diye aktarılıyor

Platform tarafından 2017-18 yıllarında valilikten rektörlüğe, Muğla milletvekillerinden Fethiye ve Seydikemer’de ki tüm siyasi parti ilçe teşkilatları ile sivil toplum örgütlerine kadar ziyaret edilip destek alınmıştı. Düzenlenen kampanyalarla toplanan imzaların YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilme aşamasına gelmişti. Fethiye Üniversitesinin kurulmasının TBMM’ne önerge verilmesi aşamasında kalmıştı.

Platformun çalışmaları kadar Fethiye Üniversitesi hakkında ne kadar yol alındığından da bihaber olduğu izlenimi veren FTSO Başkanı Osman Çıralı; haberimizin ardından yaptığı açıklamada; Fethiye Seydikemer Meslek Kuruluşları Güçbirliği Platformunun 2019 yılının ilk toplantısında Fethiye Üniversitesi’nin kurulmasını görüştüklerini, Platform üyelerinin Fethiye Üniversitesi’nin kurulmasının iyi olacağını dile getirdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Dosya Gönderilmiş

Çıralı Fethiye Üniversitenin kurulması için hazırlanan dosyanın, yerel seçimler öncesinde Fethiye’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilmesi için Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatmagül Yur’a teslim ettiklerini belirtti. Dosyanın teslim edilip edilmediği, edildiyse de kime teslim edildiği konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Muğla için ikinci üniversite önergesi verildiğini, Bodrum’da kurulan Üniversite Kurma Derneğinin faaliyetini artırdığı görmezden gelen Çıralı açıklamasında; Muğla Üniversitesi rektörüyle görüştüklerini, yerel seçim öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinginde tutulması için pankart hazırlayıp, Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatmagül Yur’a teslim ettiklerini belirtti.

Yapıyoruz ediyoruzla olsaydı Fethiye cennete dönerdi

Osman Çıralı’nın açıklamasının yerel basında yayınlanmasının ardından yapılan yorumlarda “Aracılarla dosya göndermeyle sorun çözülseydi Fethiye cennete dönerdi. Fethiye Üniversitesi için çalışma başladığında diğer taraflarda hareket yoktu, şimdi Muğla’ya ikinci üniversite için önerge verilmiş. Yapıyoruz ediyoruz ile olmuyor. Yapılan çalışmalar ortada. Fethiye’nin ihtiyacı sen ben kavgası değil, ilçenin gelişmesi için güç birliği yapılarak başlayan çalışmaların müspet anlamda tamamlanmasıdır.” yorumları yapılıyor.

Platform Etkisizleştirildi  

Çıralı açıklamasında FTSO olarak yapıldığı iddia edilen çalışmaları açıklarken; Fethiye ve Seydikemer’in sorunlarının tüm oda ve meslek kuruluşlarınca birlikte hareket edilerek çözülmesi amacıyla oluşturulan Fethiye Seydikemer Meslek Kuruluşları Güçbirliği Platformunun, Fethiye Üniversitesinin kurulması için çalışma yapmadığı da ortaya çıktı.

Haberimizde yer alan, “Fethiye Seydikemer Meslek Kuruluşları Güçbirliği Platformunun; Muğla’da açılamayan Mimarlık Fakültesine talip olan bir oluşumdan, suya sabuna dokunmayan bir oluşuma döndürüldüğü” iddiamız da yapılan tutarsız açıklamalarla kanıtlanır niteliğe büründü.

Fethiye’de Üniversite kurulması çalışmalarında yaşanan süreci yarından sonra paylaşacağız

2011 Yılında Fethiye’mize 4 yıllık bir fakülte kuralım düşüncesiyle başlayan çalışmalarda Fethiye Üniversitesinin kurulması aşamasına gelinmesinde yaşanan süreci yarından sonra paylaşacağız.

Yapılan açıklamalarla gerçeğin saklanması amacıyla yapıyormuş gibi, yapmış gibi açıklama yapma alışkanlıklarına karşı, gerek Fethiye İşletme Fakültesi ve gerekse Fethiye Üniversitesinin kurulması için temel atılması aşamasında emek sarf eden kişi ve kurumların siyasi rant uğruna kenara itilmesinin önüne geçilmesi amacıyla; İşletme fakültesinin kurulmasına neden olanlar ile özveriyle çalışan ancak adı duyulmayanları hatırlatalım istedik.

BENZER HABERLER