VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Fethiye Net TV  - fethiyenettv.com

@ Haber Tarihi : 09 Nisan 2019 15:05:54

0 Yorum

Zeybekoğlu; “Yereldeki Başarıyı Genele Taşıyacağız”

31 yerel seçimlerinin ardından siyasi partilerin Muğla İl Teşkilatlarınca yapılan başarılıyız açıklamaları, İstanbul seçimlerinin oy sayma işlemine dönüştü. Hangi partinin başarılı olduğu, hangi partinin başarısız olduğu belir

31 mart yerel seçimlerinin ardından siyasi partilerin Muğla İl Teşkilatlarınca yapılan başarılıyız açıklamaları, İstanbul seçimlerinin oy sayma işlemine dönüştü. Hangi partinin başarılı olduğu, hangi partinin başarısız olduğu belirlenemiyor. Her siyasi parti başarılı olduğu bir detay bularak açıklama yapmaya devam ediyor.

Bunlardan biri de CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu. Zeybekoğlu, 2014 seçimlerine göre yaşanan ciddi oy kaybını ve 9 ilçe belediyesinden üçünün kaybedildiğini görmezden gelerek, “Yereldeki başarıyı genele taşıyıp, Türkiye genelinde zeybek oynayacağız” diye konuştu.

Zeybekoğlu; “Yereldeki başarıyı genele taşıyıp Türkiye genelinde Zeybek Oynayacağız”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, 31 Mart Yerel seçim sonuçları ile Türkiye genelinde ve Muğla’da baharın geldiğini, bunun en önemli kanıtının da demokratik bir ortamda geçen seçimin sonuçlarını kabullenemeyen Akp’nin kışı yaşaması olduğunu söyledi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; “Ülkemiz ve Muğlamız iktidar partisinin ve yandaşı partinin beka kışkırtmaları ve muhalifleri terör örgütüyle bir tutma gayretine rağmen demokratik bir ortamda yerel seçim sürecini geçirmiştir. Seçim sonuçlarını kabullenemeyen Akp yüzünden ne yazık ki İstanbul’da halen oy sayımı devam etmekte, yenilen pehlivan güreşe doymamaktadır. Martın sonu bahar diyerek yola çıkan partimiz Türkiye genelinde birçok Büyükşehir Belediyesi’ni özellikle İstanbul, Ankara’yı kazanarak iktidar partisinin baharını kışa çevirmiştir. Muğla’daki seçimlerde de başarılı bir performans sergileyen partimiz seneler sonra Fethiye Belediyesi’ni kazanmıştır. CHP’li belediyelerimiz Muğla genelinde Büyükşehir Belediyesi ile nüfusun tamamını, ilçe belediyeleri ile de yüzde 72 nüfusa hizmet vermektedir. Akp Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin başkanlarımızın davul zurna ile zeybek oynamasına takılmasının nedeni de baharın onlar için kış olmasıdır. Çünkü Türkiye geneli ve Muğla’daki başarısızlıklarına kılıf bulamamaktadırlar. Ortaca, Dalaman, Yatağan ve Ula’da ise oylarımızın düşmesinin nedenlerini biliyor, buna göre çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bizi bu konuda en çok üzen ise Yatağan Belediyesi’nde yaşanan ilk icraatın Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün fotoğrafının makam odasından kaldırılmasıdır. Yapılan açıklamalar ve savunmalar tamamen gündemi değiştirmek için olsa da bizim mücadelemiz Milli bayramları kutlamayan, kurumlardan Türkiye Cumhuriyeti ibaresini, okullardan Andımızı kaldıranlarla ve ülkemizin milli fabrikalarını satanlarladır. Yerel seçimlerde elde ettiğimiz başarıları genel seçimlere taşıyarak Türkiye genelinde davul zurna eşliğinde zeybek oynayacağız.” dedi. 

BENZER HABERLER